Yükleniyor...

Veriler Bitcoin’in (BTC) Yeni Biriktirme Aşamasında Olabileceğini Gösteriyor

Bitcoin (BTC) geçen hafta en büyük satışlarından biriyle beraber bir günde yaklaşık yüzde 50 düştü.

hodl trade bitcoin header image

Bitcoin (BTC) geçen hafta en büyük satışlarından biriyle beraber bir günde yaklaşık yüzde 50 düştü. Ancak, Glassnode verilerine göre, HODLer şimdi geri dönüyor.

Bitcoin’in blochain üzerindeki verilerini analiz eden firma, balinaların ne zaman BTC satıp ne zaman satın aldığını belirlemeye yardımcı olan “HODLer Net Pozisyon Değişikliği” modelinin acımasız fiyat dökümünden sonra yeşil renkte yanıp söndüğünü fark etti. Bu, uzun süreli HODLer’ların, kontracı yatırımların ana ilkelerinden birini izlediği anlamına gelir: Sokaklarda kan olduğunda daha fazla satın almak. Yani bu, uzun vadeli yatırımcıların dipten BTC  biriktirdikleri ve pozisyonlarını artırdıkları anlamına geliyor. Kısa bir süre önce, CoinMetrics, zararına satış yapan kısa vadeli sahiplerin, Kanlı Perşembe gününün arkasındaki ana güç olduğunu belirlemişti.

Stabil coinler ise Bitcoin’in koronavirüs pandemisi sırasında güvenli bir liman görevi görememesi durumunu yaşamadı. Örneğin Tether (USDT) arzı 5,3 milyar dolara yükseldi. Ancak, Bitcoin Core geliştiricisi Jimmy Song’a göre, yatırımcılar dipten satın almak için doğru zaman olduğuna karar verdiğinde, tüm bu para sonunda Bitcoin’e geri dönecek. Şu an itibariyle, piyasa bekle ve gör modunda.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x