Anasayfa Kripto Para Haberleri Visa, DeFi Tabanlı Yeni Kripto Kartını Onayladı

Visa, DeFi Tabanlı Yeni Kripto Kartını Onayladı

ABONE OL:google-news

Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerinin günlük yaşamda harcanması gerçekten kolay değil çünkü perakendeciler kripto para birimlerinin oynaklığından uzak durmayı tercih ediyor. Geleneksel finans ve Bitcoin gibi varlıklar arasında bir köprü kurmak için, Eidoo adlı bir İsviçre kripto şirketi, kripto-fiat dönüşümü için düzenlenmiş stablecoin’ler kullanan yeni bir Visa kripto banka kartı tanıttı.

Eidoo Kart, ödeme devi Visa tarafından işletilmek üzere onaylandı. Eidoo, yeni kartın 40 milyon Visa satıcısının İngiliz sterlini (GBP) ve euro (EUR) da dahil olmak üzere kripto kaynaklı fiat para birimlerini kabul etmesini sağlayacağını söyledi. Visa’nın tüm kart basımı faaliyetlerini ve Moneyfold tarafından oluşturulan denetimli stablecoin’leri içeren kripto-yasal para dönüşümlerini onayladığı aktarıldı. Eidoo CEO’su Thomas Bertani, süreci şöyle açıkladı:

“İnsanların belirli bir kripto parası var diyelim, Uniswap gibi DeFi DEX’ler aracılığıyla stablecoin karşılığında satıyorlar. Daha sonra, buradan elde edilen stablecoin, ödeme gerçekleştiğinde 1: 1 kur ile (1 Moneyfold EUR = 1 EUR) karta yükleniyor.”

Moneyfold’un kurucu ortağı ve CEO’su Nikola Tchouparov, Eidoo’nun kripto banka kartının benzersiz stablecoin abanlı doğasını vurguladı.

Nasıl Sipariş Edilir?

Bir Eidoo Kartı sipariş etmek için kullanıcıların Eidoo’nun yerel EDO token’ını stake etmesi ya da yakması gerekir. Plana bağlı olarak, bir Eidoo Kartı kullanıcının 100 EDO token’ı yakması veya 25 binin stake etmesini gerektiriyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

Bizi Takip Edin

920BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,542TakipçilerTakip Et
587AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar