Yükleniyor...

Visa, USD Coin (USDC) ile Ortaklık Kuruyor

Kredi kartı devi Visa, bugün 60 milyon kullanıcıdan oluşan küresel ödeme ağını, Circle Internet Financial tarafından Ethereum blockchain üzerinde geliştirilen USD Coin‘e (USDC) bağladığını duyurdu

visa usdc coin

Kredi kartı devi Visa, bugün 60 milyon kullanıcıdan oluşan küresel ödeme ağını, Circle Internet Financial tarafından Ethereum blockchain üzerinde geliştirilen USD Coin‘e (USDC) bağladığını duyurdu. Dijital para birimi şu anda 2,9 milyar dolar değerinde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Visa’nın kendisi dijital para birimini gözetim altında tutmayacak olsa da, hızlı bir biçimde yürürlüğe girecek olan ortaklık, Circle’ın seçili Visa kredi kartı veren kuruluşların USDC yazılımını platformlarına entegre etmeye ve USDC ödemeleri gönderip almaya başlamasına yardımcı olmak için Visa ile çalışmasını sağlayacak.

Circle’ın kendisi de aynı Fast Track programından geçiyor. Buna karşılık, işletmeler sonunda Visa tarafından desteklenen herhangi bir işletmeye uluslararası USDC ödemeleri gönderebilecek ve bu fonlar ulusal para birimine dönüştürüldükten sonra Visa kabul eden her yerde harcanabilecek. Visa’nın kripto para birimi departmanı başkanı Cuy Sheffield, şunları söyledi:

“Bu, işletmelerin bir USDC bakiyesi harcayabilmelerini sağlayacak ilk kurumsal kart olacak. Ve biz de bunun, USDC’nin Circle’ın ticari müşterileri için sahip olabileceği faydayı önemli ölçüde artıracağını düşünüyoruz.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x