Yükleniyor...

Voyager Çalışanları İkramiye Ödemesi Alacak

ABD İflas Mahkemesi, iflas bayrağını çeken Voyager Digital'in kilit personellerine ikramiye ödemesi için yeşil ışık yaktı.

Voyager Calisanlari Ikramiye Odemesi Alacak

ABD İflas Mahkemesi, iflas bayrağını çeken Voyager Digital’in kilit personellerine ikramiye ödemesi için yeşil ışık yaktı.

Voyager, 2 Ağustos’ta önemli çalışanlarını bünyesinde tutmak için 1.9 milyon dolarlık ikramiye ödemesi yapmak istedi. Ancak Voyager, “zaten iyi tazmin edildiği” gerekçesiyle Teminatsız Alacaklılar Resmi Komitesi teklife itiraz etmişti. Şimdi ise New York’taki İflas Mahkemesi tarafından personellere ödeme yapılması kabul edildi.

Voyager Kilit Çalışanlarına İkramiye Ödemesi Yapabilecek

ABD İflas Mahkemesi Yargıcı Michael Wiles, Voyagers’ın hukuk ekibinin, ikramiye ekibinden hiçbirinin atanmadığı, yönetim kurulunda yer almadığı veya şirketin yönetimsel kontrolüne sahip olmadığı yönündeki iddiasını kabul ederek, KERP ödemeleri için önergeyi nihayetinde onayladı.

ABD İflas Mahkemesi dosyalarına göre, Voyager ile alacaklılar komitesi arasında, önerilen KERP’e (Kilit Çalışan Tutma Planı) daha önce itiraz alan reddin belirli koşullar altında kaldırılması için bir anlaşmaya varıldı.

Koşulların başında, 4,6 milyon dolar tasarruf sağlamak için operasyonel maliyet düşürücü önlemlerin uygulanması yer alıyor. KERP ödemeleri, uygun çalışanların yıllık maaşlarının yüzde 22,5’i değerinde olacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner