Yükleniyor...

Voyager’ın Avukatları FTX’in Teklifi Hakkında Endişeli

Voyager'ın avukatları, FTX'in elinde bulundurduğu varlıklarını satmak ve kullanıcılarına ödeme yapmak için sunduğu satın alma teklifine olumlu bakmıyor.

voyagerin avukatlari ftxin teklifi hakkinda endiseli

Voyager’ın avukatları, FTX’in elinde bulundurduğu varlıklarını satmak ve kullanıcılarına ödeme yapmak için sunduğu satın alma teklifine olumlu bakmıyor. Kripto para piyasasında yaşanan düşüşlerle beraber, iflas bayrağını çekmeye yaklaşan Voyager, son zamanlarda sürekli gündemde. Geçtiğimiz günlerde FTX, şirkete bir destek önerisinde bulundu. Voyager’ın avukatları, bu destek paketinin FTX’in lehine olduğunu düşünüyor.

Voyager’ın avukatları FTX’in borsa cüzdanlarını satın almak ve müşterilere de anında maddi destek sağlamak amacıyla yaptığı satın alma teklifinin, son derece zararlı ve yanıltıcı olduğunu söylüyor.

Voyager’ın Avukatları FTX’in Teklifine Sıcak Bakmıyor

Voyager yaşadığı çöküş sonrası kurtuluşu destekçilerinde arıyor. Ancak FTX’in teklifi Voyager’ın avukatları için pek iyi niyetli değil. FTX CEO’su Sam-Bankman Fried ise Voyager’ın avukatlarının açıklamalarını saçma bulduğunu açıkladı. FTX CEO’su ek olarak davayı uzatmanın müşterileri sıkacağının altını çizdi.

voyagerin avukatlari ftxin teklifi hakkinda endiseli 1

Voyager, kripto hedge fonu Three Arrows Capital‘in 665 milyon dolarlık krediyi ödemeyerek borsayı iflas krizine çekmesinin ardından, 6 Temmuz’da iflas bayrağını çekmek için başvuruda bulundu.

Paylaşılan mahkeme başvurusunda yer alan ayrıntılara göre Voyager’ın avukatlarının planın “AlamedaFTX’e önemli bir değer aktardığını ve AlamedaFTX’i ilgilendirmeyen varlıkların değerini tamamen ortadan kaldırdığını” söyledi.

Voyager’ın avukatları ve FTX’in kurucusu Sam-Bankman Fried konusu geçen iflas hakkında kamuoyunda tartışmaya girdiler. İlerleyen zamanlarda sonuç nasıl olacak henüz bilinmiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner