Yükleniyor...

Voyager’ın iflas sürecinde hack’lendiği iddia edildi

Voyager Digital'in iflas sürecinde hack'lendiği iddia edildi.

voyager

Voyager Digital’in iflas sürecinde hack’lendiği iddia edildi.

Voyager müşterileri iflas eden şirketten fonlarını kurtarmaya çalışıyor. Bununla birlikte Voyager’ın iflas sürecinde hack’lendiği iddia edildi.

Müşteriler Voyager’dan fonlarını kurtarmaya çalışırken hack iddiası gündeme düştü

Voyager Digital Holdings Inc. iflas sürecinde müşterilerin dolandırıcılıkla karşılaştığı bildirildi. Şirketin müşterilere ve alacaklılara geri ödeme yapmak için mahkeme denetiminde para toplama çabaları sonrasında platformunu 30 gün boyunca yeniden açtığı belirtiliyor. Ancak, bu süre zarfında müşterilerin kripto varlıklarına erişim elde etmek için tasarlanmış çeşitli dolandırıcılıklara maruz kaldığı ifade ediliyor.

Voyager Digital Gelecek Hafta Varliklarini Acik Artirmaya Cikaracak

Dolandırıcılar, Voyager müşterilerinin Voyager olmayan kripto cüzdanlarını yeni bir hesaba bağlayarak ödemelerini artırabileceklerini iddia eden sahte web siteleri kuruyorlar. Yeni hesap oluşturulduktan sonra, Voyager olmayan cüzdanların boşaltıldığı belirtiliyor. Bu dolandırıcılıklardan çok az müşterinin etkilendiği, ancak bazılarının mağdur olduğu ifade ediliyor.

Voyager iflas süreciyle müşterilere ve alacaklılara para iadesi yapmaya başlayan ilk kripto firması olma özelliğini taşıyor. Mahkeme kayıtlarına göre, şirketin 1.8 milyar dolarlık hesap taleplerini karşılamak için yalnızca yaklaşık 630 milyon doları bulunuyordu.

Voyager Digital Holdings Inc.’in iflas süreci, ABD New York Güney Bölgesi (Manhattan) İflas Mahkemesi’nde yer alan dava numarası 22-10943 altında işleniyor. Yargıçlar ve iflas yetkilileri olayı soruşturuyor ve durumu incelemeye devam edecekler.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x