Yükleniyor...

Waves ve Kava Yükselişe Geçti: Haber Etkisi!

Güney Kore'nin en büyük kripto borsası Upbit'den gelen haber, Kava'ya yüzde 53, Waves'e yüzde 15 değer kazandırdı.

analiz

Güney Kore’nin en büyük kripto borsası Upbit’den gelen haber, Kava’ya yüzde 53, Waves’e yüzde 15 değer kazandırdı.

BTC’deki düşen trendin kırılması, altcoin’lere can suyu oldu. Bir süredir stabil seyreden BTC, yatırımcılarda panik havası yaratarak altcoin satışlarını artırmıştı. BTC’nin 27.500 doları test etmesiyle hızla yükselen atlcoin’ler arasında Kava (KAVA) ve Waves (WAVES) dikkat çekti.

Güney Kore’nin en büyük kripto borsası Upbit, Güney Kore borsalarının KAVA ve WAVES üzerindeki yatırım uyarılarını toplu olarak kaldırdığını ve KAVA ve WAVES mevduat hizmetlerine devam ettiğini açıkladı. Bu olay ile birlikte yüzde 53’e yakın artış gösteren KAVA, aynı zamanda günün en çok yükselen altcoin’i oldu. Wawes ise yüzde 15’e yakın bir artış yaşadı.

Temel Analiz, Waves ve Kava’yı Uçurdu

Piyasanın giderek sıkıcı bir hal alarak, altcoin’lerdeki satışların artmasına Upbit’ten sağlam cevap geldi. KAVA ve WAVES üzerindeki yatırım uyarılarını iptal ettiğini duyuran kripto borsası, bu coin’lerde direkt olarak artışı tetikledi. Özellikle de Kava’nın son 24 saatte yüzde 53, aynı zamanda da son 2 haftada yüzde 140’a yakın artış sergilemesi, piyasada yankı yarattı.

Bu iki coin’lerdeki devasa artışı gören yatırımcılar, sosyal medyada tartışma konusu yaratmaya başladı. BTC’nin bu denli stabil seyrederken, altcoin’ler odaklı haber akışının ne kadar büyük bir öneme sahip olduğu tekrardan anlaşıldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x