Yükleniyor...

XP, Kripto Platformu Xtage’i Kullanıma Sundu

XP Inc, kripto para ticaret platformu Xtage ile müşterilerine kripto para ticareti imkanı sağlayacak.

XP Kripto Platformu Xtagei Kullanima Sundu

XP Inc, kripto para ticaret platformu Xtage ile müşterilerine kripto para ticareti imkanı sağlayacak.

Mayıs ayında ilk kez duyurulan kripto para platformu Xtage, bugün resmi olarak hizmete açıldı. Xtage, Brezilya’nın en büyük komisyon şirketi XP’nin dijital hesabına sahip olan tüm müşterilerin kullanımına sunuldu. Artık yatırımcılar, varlıklarını hızlı bir şekilde alıp satabilecekler ve bu işlemleri özel bir kripto sekmesinden yapabilecekler.

XP Müşterileri Xtage ile Kripto Para Ticareti Yapabilecek

Kripto para ticaret platformu Xtage’i bugün kullanıma açan XP’nin dijital hesabına sahip tüm müşterileri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ticareti yapabilecek. Mayıs ayında duyurulan platform, teknoloji tabanı için Nasdaq ile ortaklık kurdu ve XP uygulamasına tamamen entegre şekilde tasarlandı.

Bugün itibariyle 500.000 müşteri platform üzerinden kripto para ticareti yapabilecek, bu sayının yıl sonuna kadar 1 milyona ulaşması bekleniyor. Şu anda XP’nin 3,6 milyondan fazla müşterisi bulunuyor.

Aralık ayına kadar yaklaşık 10 farklı kripto para birimini sistemlerine eklemeyi planladıklarını söyleyen XP Inc. Finansal Ürünler Direktörü Lucas Rabechini, şunları söyledi:

“Önümüzdeki birkaç ay içinde platforma daha da fazla işlevsellik ekleyeceğiz. Beklentimiz 2022’nin sonuna kadar 200.000’den aktif müşteriye sahip olmak. Ancak orta ve uzun vadede potansiyel çok büyük”

Sistem günde 24 saat çalışacak ve yakın gelecekte, dünyanın en büyük ticaret platformlarından biri olan MetaTrader 5 ile entegrasyona sahip olacak. Profit sistemini kullanmak için Nelogica ile ortaklık geliştirmeyi planlayan şirket, aynı zamanda müşterilerin Xtage aracılığıyla Bitcoin ve Ethereum satın alıp-satması için özel algoritmalar ve robotlar kullanmalarına olanak tanıyacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner