XRP için yükseliş sinyalleri: 70 günün en yüksek seviyesi! • Coinkolik
Yükleniyor...

XRP’de yükseliş sinyalleri: 70 günün en yüksek seviyesi!

XRP fiyatı 70 günün en yüksek seviyesi olan 0,586 dolara yükseldi ve 0,550 dolarlık direnç alanının üzerine çıktı.

XRP 1

XRP fiyatı 70 günün en yüksek seviyesi olan 0,586 dolara yükseldi ve 0,550 dolarlık direnç alanının üzerine çıktı. Öte yandan fiyat yükseliş tahminine rağmen, 0,550 dolarlık yatay direnç alanının altındaki günlük kapanış, desteğe doğru keskin bir düşüşü tetikleyebilir.

Ripple (XRP) fiyatı 19 Ekim’den bu yana artış göstererek dün (24 Ekim) 70 günün en yüksek seviyesi olan 0,586 dolara ulaştı. Altcoin, artış sırasında 0,550 dolarlık yatay direnç alanının üzerine çıktı ancak henüz bu seviyenin üzerinde bir kapanışa ulaşamadı.

Yatay seviyeyi geri kazanmaya çalışıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haftalık teknik analiz, XRP’nin yılın başından bu yana uzun vadeli yükselen bir destek trend çizgisi boyunca arttığını ortaya koydu. Bu çizgi, en son Ekim ayının ilk haftasında (yeşil simge) olmak üzere birçok kez desteklenmişti.

Ardından gelen sıçrama, yükselen destek trend çizgisini doğruladı ve bir yükseliş, momentumu yarattı. Bu, bir önceki dönemdeki düşüşün tamamının bir sonraki dönemde olumsuzlandığı bir tür boğa mum çubuğu olarak yorumlandı.

Mum çubuğundan sonra XRP fiyatı 0,586 dolar gibi yüksek bir seviyeye ulaştı. Bu durum 0,550 dolarlık yatay alanın geri kazanılmasına neden olmuş gibi görünse de, alanın üzerinde haftalık bir kapanış henüz gerçekleşmedi.

Haftalık Göreceli Güç Endeksi (RSI) ise halihazırda belirsizliğini koruyor. Bilindiği üzere; bir momentum göstergesi olarak RSI ile yatırımcılar bir piyasanın aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğunu belirleyebilir ve bir varlığı biriktirmeye veya satmaya karar verebilir.

RSI değeri 50’nin üzerindeyse ve trend yukarı yönlü ise boğalar avantajlıdır. Ölçüm 50’nin altındaysa tam tersi geçerlidir. Gösterge yükselirken, 50 trend çizgisinin (yeşil daire) tam üzerinde yer alır ve trendin yönünü teyit edemez.

Öte yandan Ripple Labs, Uphold ile bir ortaklık kurduğunu açıkladı. Bu ortaklık, Uphold’un likidite konusundaki kapsamlı bilgisini Ripple’ın dünya çapında hızlı ve uyarlanabilir uluslararası ödeme çözümleri sunma kapasitesini daha da güçlendirdiğinden, ilkinin altyapısının temelini güçlendirmesine olanak tanıyacak.

XRP fiyat tahmini: Yükseliş devam edecek mi?

Daha kısa vadeli günlük zaman dilimi fiyat hareketi ve Göreceli Güç Endeksi (RSI), XRP fiyatının 0,550 dolar alanını geri alma ve artmaya devam etme olasılığını destekliyor.

Fiyat hareketi, kripto para biriminin 19 Ekim’de azalan bir direnç trend çizgisinden çıktığını gösteriyor. Kırılmadan önce, trend çizgisi Temmuz ayından bu yana yerinde duruyordu.

Günlük zaman diliminde, XRP 0,550 dolar direnç alanından çıktı ve bunun üzerinde kapandı. Mevcut durumda ise bunu destek olarak doğruluyor.

Günlük RSI da 50’nin üzerinde ve artıyor. Dolayısıyla her ikisi de yükseliş eğiliminin işaretleri olarak kabul ediliyor.

Artış devam ederse XRP 0,5-0,618 Fib geri çekilme direnç seviyesine 0,680-0,740 dolardan ulaşabilir. Direnç alanı mevcut fiyatın yüzde 30 üzerindedir.

Öte yandan bu yükseliş XRP fiyat tahminine rağmen, 0,550 dolarlık yatay destek alanının altında bir günlük kapanışta, 0,430 dolarlık en yakın desteğe ulaşarak yüzde 20’lik bir düşüşe neden olabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x