XRP ve ADA kan kaybederken Bitcoin yatay seyrediyor • Coinkolik
Yükleniyor...

XRP ve ADA kan kaybederken Bitcoin yatay seyrediyor

Kripto para sektöründe major token'lar arasında XRP ve ADA düşüşler yaşıyor.

kripto paralar

Kripto para sektöründe major token’lar arasında XRP ve ADA düşüşler yaşıyor.

XRP ve ADA’da düşüşler yaşanırken Bitcoin ve Ethereum ise yatay seyrine devam ediyor. XRP’de düşüş SEC davası ile açıklanabilirken diğer majör token’lar için analistler yorumlarda bulundu.

Bitcoin’deki yata seyir sektörde can sıkıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CoinGecko’nun verilerine göre, son 24 saat içinde Bitcoin ve Ethereum fiyatlarında önemli bir değişiklik olmadığı ve piyasaları hareketlendirecek bazı temel etkilerin mevcut olduğu görülüyor. Ancak, alternatif kripto para birimlerine olan ilginin azalması nedeniyle XRP ve Cardano gibi kripto varlıkları düşüş yaşadı. Özellikle Cardano’da yaşanan düşüş, geliştirme faaliyetlerinin artmasına rağmen bu varlığın fiyatını olumsuz etkiledi.

Buna ek olarak, Binance Coin (BNB) fiyatında yüzde 1,2 düşüş yaşandı. Bu düşüş, BNB Chain üzerine kurulu Venus Protokolü’nün büyük bir tasfiye olabileceği endişeleriyle ilişkilendiriliyor.

kripto paralar

Verilere göre, Bitcoin ve Ethereum’da belirgin bir fiyat hareketi olmadığı görülüyor. Nasdaq vadeli kontratlarının teknoloji hisselerinde yükseliş sinyali verdiği ve geniş hisse senedi piyasalarının kazançlarını artırdığı belirtiliyor. Ancak, sosyal medya platformlarında “dipten satın al” söylemiyle ilgili artışın azalması, yatay fiyat hareketinin ortasında piyasadaki belirsizliği yansıtıyor.

Santiment adlı veri analitiği aracının verilerine göre, tüccarlar arasında “dipten satın al” söyleminde büyük bir artış olduğu ancak son günlerde bu iyimserliğin azaldığı görülüyor. Bu durum, piyasada toparlanmaya dair belirsizliğin arttığını ve kötümserliğin yeniden hakim olabileceğini gösteriyor.

Kripto borsası Bitfinex’teki analistlerin açıklamalarına göre, profesyonel yatırımcılar volatilite stratejileri kullanarak getiri elde etmeye çalışabilirler. Özellikle fiyat düşüşleri sırasında uzun volatilite stratejilerinin daha yoğun olarak uygulandığı gözlemleniyor. Analistler ayrıca, yatırımcıların opsiyon stratejilerini kullanarak volatiliteden kar elde etmeye çalışabileceğini belirtiyorlar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x