Yükleniyor...

Yakında Daha Fazla Ülke Kripto Paralara Yeşil Işık Yakabilir

Geçtiğimiz birkaç günde kripto para birimlerinin benimsenmesi konusunda önemli haberler geldi.

bitcoin almanya fransa

Geçtiğimiz birkaç günde kripto para birimlerinin benimsenmesi konusunda önemli haberler geldi. Hindistan, Güney Kore, Almanya ve Fransa’daki mali düzenleyiciler ve yasa yapıcıları kripto dostu yasaların, mevzuatların oluşturulmasına öncülük ederek kripto paraları meşrulaştıracak ve kullanımlarını artıracak adımlar attılar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hindistan, Güney Kore, Almanya ve Fransa’dan gelen haberler kripto para topluluğu tarafından yükseliş sinyali olarak değerlendirilirken, bu dört ülkenin yakın gelecekte kripto paralara yeşil ışık yakacak ülkelere öncülük etmesi bekleniyor.

Hindistan, Güney Kore, Almanya ve Fransa Artık Kripto Para Dostu

Her şey 2 Mart’ta Almanya’nın Alman Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BaFin) Bitcoin gibi kripto para birimlerini finansal araç olarak tanımlamasıyla başladı.

Almanya’nın bu adımından ikini gün sonra Hindistan Yüksek Mahkemesi, Hindistan Merkez Bankası (RBI) tarafından ülkedeki bankaların kripto şirketlerine ve borsalarına hizmet vermesini yasaklayan 2018 yasağını bozdu. Kripto para borsaları, RBI’nin yasağına karşı çıkmış ve yasağı bir üst mahkemeye taşımıştı. Yüksek Mahkeme, yasağın “anayasaya aykırı” olduğunu değerlendirerek kripto para borsaları ve şirketleri lehine karar verdi.

5 Mart’ta Güney Kore Ulusal Meclisi “Belirli Finansal Bilgilerin Raporlanması ve Kullanılması Kanununda” bir değişiklik yaptı. Bu mevzuat Güney Kore’de kripto para ticareti yapmayı meşru hale getirdi.

Ve son haber ise Fransa’dan geldi. Fransa Nanterre Ticaret Mahkemesi, Bitcoin’i fiat paraya benzer ve değiştirilebilir varlık olarak isimlendirdi. Mahkeme esasen en iyi kripto para biriminin yasal bir para biçimi olarak nitelendirilebileceğine hükmetti.

Yakında Daha Fazla Devlet Kripto Paralara Yeşil Işık Yakabilir

Dünyanın dört önemli ekonomisi sadece yedi gün içinde kripto paralara kucak açmış oldu. Diğer devletlerin şu anda kripto düzenlemeye yönelik kendi yaklaşımlarını çizebilecekleri bir kıyas ölçütleri olduğu için bu trendin sürmesi bekleniyor.

Almanya ve Fransa Avrupa Birliği’nin (AB) kilit üyeleri ve iki ülkenin kripto para regülasyonu konusuna açıklık getirmiş olmaları diğer AB ülkelerini kripto paraları tanımaya itebilir.

Hindistan Yüksek Mahkemesi’nin verdiği karar ve bu kararın sonucunda kazanılan zafer, diğer ülkelerdeki kripto para meraklıları için yasaklara karşı mücadele etmede motive edebilir.

Güney Kore, tıpkı Hindistan gibi, olumsuz kripto regülasyonları nedeniyle birçok kripto borsasının kapanmasıyla neden olmuştu ki 5 Mart’ta kabul edilen mevzuatla ülke kripto dostu ülke olma niyetini göstermiş ve kripto para birimleri ve Blockchain teknolojisi ile gelen ekonomik faydaları kaçırmamak için niyetini açıkça belli etmiş oldu.

Özellikle, ABD hala kripto para biriminin regüle edilmesi konusunda geride ancak ABD’deki yasa yapıcılar ve koyucular kripto paralara yeşil ışık yakan bu ülkelerdeki kararları referans alarak net bir düzenleyici çerçevesi oluşturabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x