Yükleniyor...

Yearn Finance’a (YFI) Saldırı! 11 Milyon Dolarlık Kayıp!

Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolünün resmi Twitter hesabına göre, Yearn Finance DAI kredi havuzlarından birinde saldırıya uğradı.

yfi saldiri

Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolünün resmi Twitter hesabına göre, Yearn Finance DAI kredi havuzlarından birinde saldırıya uğradı.

Dün gece Yearn ekibinden birisi Discord’da şöyle yazdı: “Saldırgan 2,8 m ile kaçtı, dai kasası 11,1 m kaybetti.”

Açıklardan yararlanma ile ilişkili olduğu varsayılan saldırıda kasa boşaltımını tetiklemek için bir Aave flash loan kullanıldı.

Yearn Finance, mevduat sahiplerinin her zaman başlangıçta yatırdıkları token’daki tüm getirilerini telafi etmelerini sağlamasıyla bilinen DeFi’ın önde gelen mekanlarından biridir. Platform yakın zamanda yeni bir güncelleme aldı ancak herhangi bir akıllı sözleşme platformu gibi, önceki akıllı sözleşmelerle devam etti. DeFi Pulse’a göre, Yearn şu anda kendisine emanet edilen 500 milyon dolar değerinde varlığa sahip. Versiyon 1’de bile, havuzlarının çoğu yıllık %20’nin üzerinde getiri elde ediyor.

Yearn Discord ve Telegram kanallarındaki kullanıcılar dün gece drenajları bildirmeye başladı. gece saatlerinde Yearn Discord sunucusunda ET, Jeffrey Bongos şöyle yazdı:

“V1Dai kasasının neden son birkaç dakika içinde binlerce Dai kaybettiğimi gösterdiğini bilen var mı?”

Daha sonra ET, %1059’luk bir kayıp gösterdi. Yearn’ın YFI isimli token’ı bu haberin ardından %5’lik bir gerileme yaşadı. Saldırı halka açıklandıktan hemen sonra, UniWhales Twitter hesabı büyük bir YFI satışı bildirdi.

Yearn ekibi tarafından yayınlanan bir blog gönderisine göre, saldırıya uğrayan kasa, geçen ay yeni bir yatırım stratejisine güncellenen Yearn v1 DAI kasasıydı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x