Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa DeFi Haberleri Yearn Finance'a (YFI) Saldırı! 11 Milyon Dolarlık Kayıp!

Yearn Finance’a (YFI) Saldırı! 11 Milyon Dolarlık Kayıp!

ABONE OL:google-news

Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolünün resmi Twitter hesabına göre, Yearn Finance DAI kredi havuzlarından birinde saldırıya uğradı.

Dün gece Yearn ekibinden birisi Discord’da şöyle yazdı: “Saldırgan 2,8 m ile kaçtı, dai kasası 11,1 m kaybetti.”

Açıklardan yararlanma ile ilişkili olduğu varsayılan saldırıda kasa boşaltımını tetiklemek için bir Aave flash loan kullanıldı.

Yearn Finance, mevduat sahiplerinin her zaman başlangıçta yatırdıkları token’daki tüm getirilerini telafi etmelerini sağlamasıyla bilinen DeFi’ın önde gelen mekanlarından biridir. Platform yakın zamanda yeni bir güncelleme aldı ancak herhangi bir akıllı sözleşme platformu gibi, önceki akıllı sözleşmelerle devam etti. DeFi Pulse’a göre, Yearn şu anda kendisine emanet edilen 500 milyon dolar değerinde varlığa sahip. Versiyon 1’de bile, havuzlarının çoğu yıllık %20’nin üzerinde getiri elde ediyor.

Yearn Discord ve Telegram kanallarındaki kullanıcılar dün gece drenajları bildirmeye başladı. gece saatlerinde Yearn Discord sunucusunda ET, Jeffrey Bongos şöyle yazdı:

“V1Dai kasasının neden son birkaç dakika içinde binlerce Dai kaybettiğimi gösterdiğini bilen var mı?”

Daha sonra ET, %1059’luk bir kayıp gösterdi. Yearn’ın YFI isimli token’ı bu haberin ardından %5’lik bir gerileme yaşadı. Saldırı halka açıklandıktan hemen sonra, UniWhales Twitter hesabı büyük bir YFI satışı bildirdi.

Yearn ekibi tarafından yayınlanan bir blog gönderisine göre, saldırıya uğrayan kasa, geçen ay yeni bir yatırım stratejisine güncellenen Yearn v1 DAI kasasıydı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakCoindesk
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar