YFI için manipülasyon iddiaları: Fiyat keskin düştü!
Yükleniyor...

YFI için manipülasyon iddiaları: Fiyat keskin düştü!

Büyük borsalarda da listeli olan YFI, yaşadığı keskin düşüş sonrası manipülasyon iddialarını beraberinde getirdi.

YFI kripto

Büyük borsalarda da listeli olan YFI, yaşadığı keskin düşüş sonrası manipülasyon iddialarını beraberinde getirdi.

Kripto para birimleri, son birkaç günde gözle görülür düşüşler yaşadı. Altcoin’ler, FOMO ile oluşturduğu yükseliş trendinde, satış baskılarıyla karşılaştı. BTC’nin sürekli olarak 34 bin dolar seviyelerine geri çekilmesi, altcoin’lerdeki para çıkışlarını tetikledi. Diğer taraftan, birkaç altcoin’de de ilginç hareketler gözlemlendi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Merkeziyetsiz finans (DeFi) projesi yearn finance (YFI), 14 Kasım’dan 17 Kasım’a kadar yüzde 50’ye yakın yükseliş yaşadı. Ancak YFI, gün içerisinde yüzde 40’lık bir düşüşe tanıklık etti. Coin’deki bu hareketlilik manipülasyon şüphelerini ortaya çıkardı.

YFI fiyatı şaşırttı: Neler oluyor?

Binance, Coinbase ve Kraken gibi borsalarda listeli olan yearn finance (YFI), kısa sürede yüzde 50 yükselip, yüzde 40 düşüş yaşadı. Fiyat oynaklığı şaşırtırken, manipülasyon olduğuna yönelik iddialar ortaya çıktı.

YFI, 15 Kasım’da 10 bin dolar seviyelerindeyken, 17 Kasım tarihinde 15 bin doları aşan bir yükseliş yaşadı. Daha sonra YFI, geri çekilerek 14 bi dolar bandına yerleşti. YFI’nin boğa koşusuna başlayacağı ve DeFi sektörünü canlandıracağı beklenirken, ani düşüş şaşırttı. YFI, 17 Kasım’ı 18 Kasım’a bağlayan gece düşmeye başladı ve nihai olarak yüzde 40’lık düşüş yaşadı. Fiyat 9 bin dolara geriledi.

YFI yearn finance

YFI’nin şaşırtan düşüşünün ardından, veri inceleme platformu Lookonchain’den yeni bir paylaşım geldi. Lookonchain, bir balinanın düşüş öncesinde yüklü miktarda satış yaptığını doğruladı.

Lookonchain’e göre balina, merkezi borsalara 5,8 milyon dolarlık YFI gönderdi. Kripto para birimi düşüş yaşamadan önce ise elinde bulunan YFI’leri 12 bin 800 dolar seviyesinden sattı. YFI, gün içerisinde 9 bin dolara kadar geriledi.

Yıllık en yüksek fiyat noktasını egale eden YFI, zirve noktasından yediği satış ile mağduriyet yarattı. Verilere göre YFI, ağırlıklı olarak 10 cüzdanda tutuluyor. Lookonchain’in de doğruladığı balina satışlarına bakıldığında, fiyatın manipülatif bir şekilde yükseltilip satış yapıldığı görülüyor. Bir X kullanıcısı, yaptığı paylaşımda YFI hareketinin potansiyel bir rug (fiyatı yükseltip satış yapmak) olduğunu iddia etti.

YFI, günün en çok değer kaybeden kripto para birimi konumunda.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x