Yükleniyor...

Zilliqa Mainnet EVM Lansmanı Gerçekleşti

Zilliqa, gerçekleştirdiği mainnet EVM lansmanıyla birlikte Filecoin ve EOS’un yanı sıra kendi EVM uyumluluğunu da başlattı.

zilliqa

Zilliqa, gerçekleştirdiği mainnet EVM lansmanıyla birlikte Filecoin ve EOS’un yanı sıra kendi EVM uyumluluğunu da başlattı. 

EVM yükseltmesi, ZIL fiyatının kayıplarla geçen günlerin ardından temposunu yeniden kazanmasına yardımcı oldu. Dijital para birimi son 24 saatte yüzde 1,74 artışla 0,03019 dolara yükseldi. EVM uyumluluğu, topluluk tarafından altı çizildiği için Zilliqa protokolü için bir dönüm noktası oldu. 

EVM Uyumlu Proje Sayısı Artıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Zilliqa, EVM uyumluluk yükseltmesinin ardından aktif protokol faaliyetinin yeniden başladığını belirtti. 

Akıllı sözleşme yeteneklerine sahip bir protokol olarak, diğer protokoller ile birlikte çalışabilme yeteneği Zilliqa’nın büyümesinde itici güç oldu. Ethereum’a geçiş, ZIL’deki dApp’leri Web3.0 ekosistemindeki diğer EVM uyumlu protokollerden ve büyük likiditelerden yararlanmak için yeniden konumlandırdı. 

Büyüyen EVM uyumluluğu ile Ethereum, dünyanın en büyük ikinci blok zincir ağı olma özelliğini korurken, akıllı sözleşme işlevleri açısından da en büyüğü konumunda. 

Son zamanlarda Zilliqa dışında EVM uyumluluğu başlatan birçok proje oldu. EVM uyumluluğunu başlatan bu projeler arasında merkeziyetsiz depolama protokolü Filecoin (FIL) ve EOS protokolleri de yer aldı. 

EVM uyumluluğundaki bu büyüme hem Ethereum, hem Zilliqa hem de diğer ilgili protokoller için oldukça olumlu bir gelişme. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x