Anasayfa Bitcoin (BTC) 1 Milyar Dolarlık Devasa Büyüklükteki Bitcoin Transferinin Arkasında Kim Var?

1 Milyar Dolarlık Devasa Büyüklükteki Bitcoin Transferinin Arkasında Kim Var?

Bugün sabah saatlerinde Twitter’daki Whale Alert hesabı alarm verdi ve 94.504 Bitcoin’in (yaklaşık 1.031 milyar dolar değerinde) bilinmeyen bir cüzdandan bilinmeyen başka bir cüzdana transfer edildiğini duyurdu. Transfer, kripto para tarihindeki en büyük Bitcoin transferlerinden birisi olmasından dolayı büyük ses getirdi.

BitInfoCharts’ın verilerine göre binlerce Bitcoin’in taşındığı cüzdan artık beşinci en zengin Bitcoin cüzdanı konumunda.

İlk başta transferin bir kripto para borsası tarafından yapıldığı düşünülse de kısa süre sonra durum böyle olmadığı ortaya çıktı. Bitcoin cüzdanındaki ilk ve tek işlem 6 Eylül’de gerçekleşti. Bu da cüzdanın yeni olduğu anlamına geliyor ve cüzdanın yeni olmasından dolayı cüzdana ilişkin olarak elimizde çok fazla bilgi yok.

Bununla birlikte Londra merkezli Blockchain firması TokenAnalyst’e göre transfer edilen Bitcoin’lerin yüzde 30’undan fazlası kripto para borsası Huobi tarafından gönderildi.

Transferin 23 Eylül’de hizmet vermeye başlayacak olan dünyanın ilk fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlem platformu olacak olan Bakkt’ın gözetim hizmeti Bakkt Warehouse ile ilişkili olduğu düşünülüyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

775BeğenenlerBeğen
193TakipçilerTakip Et
12,126TakipçilerTakip Et
72AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar