Anasayfa Bitcoin (BTC) 1 Milyar Dolarlık Devasa Büyüklükteki Bitcoin Transferinin Arkasında Kim Var?

1 Milyar Dolarlık Devasa Büyüklükteki Bitcoin Transferinin Arkasında Kim Var?

Bugün sabah saatlerinde Twitter’daki Whale Alert hesabı alarm verdi ve 94.504 Bitcoin’in (yaklaşık 1.031 milyar dolar değerinde) bilinmeyen bir cüzdandan bilinmeyen başka bir cüzdana transfer edildiğini duyurdu. Transfer, kripto para tarihindeki en büyük Bitcoin transferlerinden birisi olmasından dolayı büyük ses getirdi.

BitInfoCharts’ın verilerine göre binlerce Bitcoin’in taşındığı cüzdan artık beşinci en zengin Bitcoin cüzdanı konumunda.

İlk başta transferin bir kripto para borsası tarafından yapıldığı düşünülse de kısa süre sonra durum böyle olmadığı ortaya çıktı. Bitcoin cüzdanındaki ilk ve tek işlem 6 Eylül’de gerçekleşti. Bu da cüzdanın yeni olduğu anlamına geliyor ve cüzdanın yeni olmasından dolayı cüzdana ilişkin olarak elimizde çok fazla bilgi yok.

Bununla birlikte Londra merkezli Blockchain firması TokenAnalyst’e göre transfer edilen Bitcoin’lerin yüzde 30’undan fazlası kripto para borsası Huobi tarafından gönderildi.

Transferin 23 Eylül’de hizmet vermeye başlayacak olan dünyanın ilk fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlem platformu olacak olan Bakkt’ın gözetim hizmeti Bakkt Warehouse ile ilişkili olduğu düşünülüyor.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları