Anasayfa Bitcoin Haberleri 2020'de Bir Bitcoin ETF'sinin Onaylanma İhtimali Nedir?

2020’de Bir Bitcoin ETF’sinin Onaylanma İhtimali Nedir?

ABONE OL:google-news

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu yıl Bitcoin ETF’yi onaylama ihtimali nedir? ETF Trends CEO’su Tom Lyndon bu sorunun cevabını veriyor.

Bitcoin ETF İçin 3 Önemli Gelişme

CNBC’de yayınlanan ETF Edge’inin yeni bir bölümünde analist, bu yıl Bitcoin ETF’nin onayına yol açabileceğine inandığı üç önemli gelişmeyi açıkladı. İlk olarak, SEC’in yakın zamanda Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapan NYDIG Bitcoin Strateji Fonu’na yeşil ışık yakmasını gösterdi.

Tom Lyndon bu durumu şu şekilde açıklıyor:

SEC’in yaptığı şey, temelde halka açık olabilecek işlemleri onaylamaktır, bu nedenle, Magellan Fonu gibi düzenli bir yatırım fonu, Bitcoin’e yatırım yapabileceğiniz ortak bir yatırım fonu olabilir.

Lyndon, yeni başlatılan CME Bitcoin opsiyonları BTC’nin kurumsallaştırılmasında ileriye doğru atılmış büyük bir adım olduğunu söylüyor. Düzenleyici kurumun kararının, Bitcoin çevresindeki güvenlik ve likidite ile ilgili SEC sorununun çözümü için büyük önem taşıdığına inanıyor. Lyndon’a göre, opsiyonların kullanımı bu sorunların genel olarak üstesinden gelebilir.

%60 Bitcoin ETF Onaylanacak

Son olarak, Bitcoin’in Fidelity gibi geleneksel varlık platformlarına yatırım entegrasyonundan bahsederek şunları ekliyor:

Schwab hesabınız gibi banka ekstreleri, örneğin TD (Ameritrade) hesabınız ne kadar fazla olursa, bu size o kadar yardımcı olacaktır.

Bu yıl bir Bitcoin ETF’nin onaylanma şansının ne olduğu sorulduğunda Lyndon, SEC’ten çıkacak kararın %60 oranında olumlu olmasını bekliyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

960BeğenenlerBeğen
723TakipçilerTakip Et
23,821TakipçilerTakip Et
874AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar