Yükleniyor...

2020’de Bir Bitcoin ETF’sinin Onaylanma İhtimali Nedir?

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) bu yıl Bitcoin ETF'yi onaylama ihtimali nedir?

2020de Bir Bitcoin ETFsinin Onaylanma İhtimali Nedir

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu yıl Bitcoin ETF’yi onaylama ihtimali nedir? ETF Trends CEO’su Tom Lyndon bu sorunun cevabını veriyor.

Bitcoin ETF İçin 3 Önemli Gelişme

CNBC’de yayınlanan ETF Edge’inin yeni bir bölümünde analist, bu yıl Bitcoin ETF’nin onayına yol açabileceğine inandığı üç önemli gelişmeyi açıkladı. İlk olarak, SEC’in yakın zamanda Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapan NYDIG Bitcoin Strateji Fonu’na yeşil ışık yakmasını gösterdi.

Tom Lyndon bu durumu şu şekilde açıklıyor:

SEC’in yaptığı şey, temelde halka açık olabilecek işlemleri onaylamaktır, bu nedenle, Magellan Fonu gibi düzenli bir yatırım fonu, Bitcoin’e yatırım yapabileceğiniz ortak bir yatırım fonu olabilir.

Lyndon, yeni başlatılan CME Bitcoin opsiyonları BTC’nin kurumsallaştırılmasında ileriye doğru atılmış büyük bir adım olduğunu söylüyor. Düzenleyici kurumun kararının, Bitcoin çevresindeki güvenlik ve likidite ile ilgili SEC sorununun çözümü için büyük önem taşıdığına inanıyor. Lyndon’a göre, opsiyonların kullanımı bu sorunların genel olarak üstesinden gelebilir.

%60 Bitcoin ETF Onaylanacak

Son olarak, Bitcoin’in Fidelity gibi geleneksel varlık platformlarına yatırım entegrasyonundan bahsederek şunları ekliyor:

Schwab hesabınız gibi banka ekstreleri, örneğin TD (Ameritrade) hesabınız ne kadar fazla olursa, bu size o kadar yardımcı olacaktır.

Bu yıl bir Bitcoin ETF’nin onaylanma şansının ne olduğu sorulduğunda Lyndon, SEC’ten çıkacak kararın %60 oranında olumlu olmasını bekliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x