Yükleniyor...

2022’nin Dördüncü Çeyrek Raporu Açıklandı: VC Düşüyor!

Geçtiğimiz sene kripto sektöründe yaşanan skandal olaylar sonrası blockchain ve kriptoya akan risk sermayesi (VC) düşüşe geçti.

veri

Geçtiğimiz sene kripto sektöründe yaşanan skandal olaylar sonrası blockchain ve kriptoya akan risk sermayesi (VC) düşüşe geçti.

2022 yılınında kripto sektörüyle ilgili kötü haberlerin zincirleme gelmesi üzerine, 2022’nin son çeyrek VC‘si ciddi şekilde düşüş yaşadı. Geçtiğimiz sene birçok kripto borsasının iflas haberi, kriptoya dair illegal olaylar ve FTX skandalı gibi olayların yaşanması üzerine, blockchin ve kriptoya akan risk sermayesine ait verilerde ciddi düşüş yaşandığı gözlemlendi.

Kriptoyla İlgili Açıklanan Verilerde Büyük Düşüş Gözlemlendi!

Geçtiğimiz sene kripto sektörünü olumsuz etkileyen bir çok durum yaşanmıştı. Yaşanan olaylar doğrultusunda sektör neredeyse her anlamda olumsuz olarak etkilenmişti. Zincirleme şekilde devam eden olumsuzlukların ışığında sektöre ait birçok olumsuz veri sonuçları açıklanmış oldu.

Blockdata‘nın yayınlamış olduğu rapora göre, 2021 yılında yeni teknolojilerin etkisiyle VC finansmanı yükselişe geçmişti, fakat geçtiğimiz sene yaşanan olumsuzluklar kripto verilerinin çoğunluğunu olumsuz etkiledi. 2022 senesinin son çeyreğinde açıklanan raporlar ışığında, VC finansmanınında büyük düşüşlerin görüldüğü bildirildi.

Ayrıca CB Insights‘in yayınlamış olduğu verileri analiz eden Blockdata, VC‘nin 2022 yılının son çeyreğini, 2022’nin üçüncü çeyreğine oranla yüzde 34 düşüş gösterdiğini ifadelerine ekledi. VC tarafındaki düşüş, 2022’nin başından itibaren yıl sonuna kadar devam etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner