27.6 Bitcoin ABD'nin Desteğiyle Geri Alındı • Coinkolik
Yükleniyor...

27.6 Bitcoin ABD’nin Desteğiyle Geri Alındı

Kripto para borsası Bitfinex, 2016 yılında çalınan fonların bir kısmını temsil eden 27.

Bitcoin BTC

Kripto para borsası Bitfinex, 2016 yılında çalınan fonların bir kısmını temsil eden 27.66270285 BTC’yi ABD’nin kolluk kuvvetlerinin desteğiyle geri aldığını açıkladı.

Borsaya gerçekleştirilen hack saldırısının ardından uluslararası kurumların yardımıyla borsa fonlarından çalınan 119.756 BTC takibe alındı. Olaydan sonra açıklanan kurtarma stratejisine göre, Bitfinex, öncelikle her müşteri hesabının zararını çıkarttı. Borsa, müşterilerinin zararına eşdeğer miktarda BFX olarak adlandırılan ABD dolarına birebir oranda sabitlenmiş stablecoin verdi. Bununla yetinmeyen borsa, müşterilerinin token’larını nakit olarak çekme ya da BFX’lerini sahibi olduğu iFinex Inc.’in hisseleriyle değiştirme imkanı sundu.

Geri Alınan Bitcoin Müşterilere Verilecek

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

iFinex Inc. hissesi alan müşterilerin BFX token’ları imha edildi ve hissedarlar iFinex’in hisseleriyle ilgili tutarları temsil eden Recovery Right Token (RRT) aldı. İlk olarak ABD hükümeti tarafından geçen yıl Kasım ayında geri alınan fonlar hakkında bilgilendirilen Bitfinex şimdi 27.6 BTC’yi ABD dolarına çevirecek ve bunları RRT sahiplerine verilecek.

Bitfinex CFO’su Giancarlo Devasini, ABD hükümetinin katkılarından dolayı şükranlarını dile getirdi. Devasini, “Soruşturmalarında kolluk kuvvetlerine yardım etmeye devam edeceğiz ve ayrıca bir kez daha durumu en iyi hissetmek istedikleri ortamda iletişim kurmak için, bilgisayar korsanlarına veya ihlalle ilgili bilgileri barındıran herkese durumu karşılıklı olarak faydalı bir şekilde çözmek için açık davette bulunmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x