Yükleniyor...

318 Milyon Dolarlık Müzayede Kayıtları Bir Blockchain’e Kaydedildi!

Blockchain teknolojisinin benimsemesinde yeni bir dönüm noktası rekor kıran müzayede kayıtlarının başarılı bir şekilde bir Blockchain'e kaydedilmesiyle gerçekleşti.

Christies Blockchain Müzayede

Blockchain teknolojisinin benimsemesinde yeni bir dönüm noktası rekor kıran müzayede kayıtlarının başarılı bir şekilde bir Blockchain’e kaydedilmesiyle gerçekleşti. New York’taki ünlü Christie müzayedesindeki Barney A. Ebsworth Collection’ın satışında toplamda 317.801,250 dolarlık teklif geldi. Bu teklif ve süreç bir Blockchain’e kaydedilen en değerli sanat ihalesi olmuş oldu.

Açık artırmayla ilgili bir basın açıklamasında Christie, açık artırmanın açık artırma bilgisini Blockchain’de barındırmak için sanat odaklı teknoloji sağlayıcısı Artory ile işbirliği yapıldığını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Rekor tekliflerin döndüğü gecede en az on üç açık artırma başarıyla tamamlandı. Açık artırma, Jackson Pollock, William de Kooning, Charles Demuth ve Georgia O’Keeffee gibi ünlü sanatçıların eserlerine sahip olan ünlü koleksiyoncu Barney A. Ebsworth’un küratörlüğünü gerçekleştirildi ve açık artırmaya 23 ülkeden katılımcı geldi.

Artory’nin özel Ethereum Blockchain uygulaması ile satış detaylarının kaydedildiği 42 adet sanat eseri açık artırmaya çıkarıldı. İzinli kayıt Blockchain’inde son fiyatlar, açık artırma tarihleri, ürün başlıkları, restorasyonlar ve hırsızlıklar gibi bir sanat eserinin yaşam döngüsündeki tüm önemli bilgiler kaydediliyor. Blockchain’de kayıt altına alınmayan tek bilgi sanat koleksiyoncularının ve yatırımcılarının gizliliğine kesinlikle uyulmasını istedikleri yeni sahiplerinin kimliği.

Sanat eseri satıldığında, dijital bir sertifika üretiliyor ve bu da alıcı güvencesini artırıyor. Christie’nin kendi müzayedelerinde sadece orijinal eserlerin açık artırılmaya çıkarılmasını istiyor. Blockchain kayıtları bir sanat eseri için en önemli konu olan güvenilirliği sağlıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x