Yükleniyor...

Monero’da Kullanılan Algoritmaya Ödül

Akademisyen Joseph Liu, 2018 Ekim'in sonunda Avustralya Bilgisayar Topluluğu'ndan (ACS), “Yılın Bilgi ve İletişim Teknolojisi (BİT) Araştırmacısı” ünvanıyla son başarılarını binaen bir ödül aldı.

Kripto Para Birimi Monero

Akademisyen Joseph Liu, 2018 Ekim’in sonunda Avustralya Bilgisayar Topluluğu’ndan (ACS), “Yılın Bilgi ve İletişim Teknolojisi (BİT) Araştırmacısı” ünvanıyla son başarılarını binaen bir ödül aldı. Liu, kripto para birimi Monero’da kullanılan önemli bir teknoloji olan halka imza (RingCT) algoritmasının yaratıcısı ve geliştiricisi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Liu’nun resmi web sitesinde, BİT sektörünü temsil eden Avustralya’nın en büyük profesyonel kuruluşu olan Avustralya Bilgisayar Topluluğu (ACS) tarafından verilen Yılın BİT Araştırmacısı Ödülü’nü almaktan onur duyduğunu dile getiriyor.

RingCT, en tanınmış anonim tabanlı kripto para birimi olan Monero’da (XMR) kullanılmasından bu yana en ünlü algoritmalardan biri haline geldi. Algoritma her ne kadar Monero’dan önce geliştirilmiş olsa da kripto para biriminde kullanılmasıyla bilinir hale geldi.

Şu anda XMR, 1.4 milyar dolarlık piyasa hacmine sahip en büyük 10. kripto para birimi.

Akademisyen Liu, Avustralya’daki Monash Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yapıyor. Liu, Ocak 2019’da doçentlik ünvanını alacak. Liu, 2004 yılından bu yana geniş çaplı bir yayın portföyüne sahip. Daha önce Monero’nun teknik gelişiminde rol üstlenen akademisyen, şimdilerde Hcash adlı bir kripto projesi üzerinde çalışma yapıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x