Yükleniyor...

4.7 Milyar Dolarlık Dev Şirket Bitcoin (BTC) Kabul Etmeye Başladı

Avnet, BitPay ile işbirliği yaparak, Microsoft ve Dell gibi dev şirketlerin ardından Bitcoin (BTC) kabul eden üçüncü büyük şirket oldu.

4.7 Milyar Dolarlık Dev Şirket Bitcoin BTC

Avnet, BitPay ile işbirliği yaparak, Microsoft ve Dell gibi dev şirketlerin ardından Bitcoin (BTC) kabul eden üçüncü büyük şirket oldu.

2017 yılındaki geliri 17.4 milyar dolar olan Phoenix, Arizona merkezli Avnet, ABD’deki en büyük elektronik bileşen distribütörleri arasında yer alıyor. Fortune 500 şirketlerinden biri olan Avnet, Bitcoin ve Bitcoin Cash ödeme işleyicisi BitPay ile ortaklık kurdu.

Bu karlı bir ortaklıkla Avnet, Microsoft ve Dell’den sonra kripto para ödemelerini kabul eden üçüncü büyük şirket olmuş oldu.

Bir müşteri Bitcoin (BTC) veya Bitcoin Cash (BCH) ile ürün satın almak istediğinde Avnet ödemeyi doğrulamak, siparişi işleme koymak ve işlemi tamamlamak için BitPay ile birlikte çalışacak. Avnet ve BitPay ayrıca ABD dışındaki kripto para birimi taleplerini ülke bazında yönetme ve işleme yeteneğine de sahip olacak.

Önümüzdeki günlerde, şirket, dünyanın güvenilir bir alternatif ödeme sistemini kullanmaya başlayacak. Avnet’in VP’si Sunny Trinh, Bitcoin’e bağlı maliyet avantajı ve ürünleri piyasaya sürerken yaygın bir şekilde karşılaşılan engellerin ortadan kaldırılması dahil olmak üzere çeşitli avantajlara dikkat çekti.

Avnet, ödemeleri Bitcoin ile kabul ederek geleneksel finans kurumlarına kıyasla birçok avantaja sahip olacak. Şirket, daha hızlı, daha güvenli ve daha düşük işlem ücretleri ile ödeme kabul etme fırsatına bulacak.

Şirketin kripto para birimlerine geçiş noktasında hazırlık yaparken güvenli bir kripto para cüzdanı edinmek için Bitcoin.com ile birlikte çalıştığı da gelen bilgiler arasında.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner