Yükleniyor...

8 Trilyon Dolarlık Yatırım Şirketi BlackRock CEO’sundan Heyecanlandıran Bitcoin Açıklaması

New York merkezli Amerikan global yatırım yönetimi şirketi BlackRock'un geçtiğimiz günlerde iki büyük fonuyla Bitcoin türev piyasasına giriş yapabilmek adına SEC'e başvuruda bulunduğunu duyurmuştuk.

New York merkezli Amerikan global yatırım yönetimi şirketi BlackRock’un geçtiğimiz günlerde iki büyük fonuyla Bitcoin türev piyasasına giriş yapabilmek adına SEC’e başvuruda bulunduğunu duyurmuştuk. Yaklaşık 8 trilyon dolarlık varlık yöneten BlackRock’un CEO’su Bloomberg’e konuk oldu ve Bitcoin’e yönelik açıklamalarda bulundu.

Bloomberg ve diğer ana akım medya organlarının sıklıkla Bitcoin’e yer verdiğini belirten BlackRock CEO’su Larry Fink Bitcoin’in yeni bir değer deposu olabileceğini kaydetti. Bloomberg muhabirinin Bitcoin’e yönelik 2021 yılı beklentileri sorulduğunda Larry Fink Bitcoin piyasasının hala çok küçük olduğunu belirtti.

Bitcoin pazarında küçük hareketlilikleriyle büyük yükselişler yaşanabildiğini belirten BlackRock CEO’su Larry Fink Bitcoin piyasasının sakin yatırımcılar için olduğunu da sözlerine ekledi.

Bitcoin, Bloomberg sayesinde birçok insanın ilgisini çekmeyi başardı.

Fink, Bloomberg başta olmak üzere birçok medya platformunun Bitcoin’e sık sık yer verdiğini bu nedenle de birçok insanın Bitcoin’le ilgilenmeye başladığını belirtti. Bununla birlikte Fink, Bitcoin’in yeni bir değer saklama aracı olarak öne çıkabileceğini ancak öncelikle volatilite gibi çözülmesi gereken bazı problemlerin olduğunu sözlerine ekledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x