Aave'den stablecoin hamlesi! • Coinkolik
Yükleniyor...

Aave’den stablecoin hamlesi!

Aave, Ethereum ağında GHO isimli bir stablecoin başlatmak için oylama gerçekleştirecek.

AdobeStock 188920612 scaled.1fc0f77284dc63a5649f609ae7e5c0e1

Aave, Ethereum ağında GHO isimli bir stablecoin başlatmak için oylama gerçekleştirecek.

Aave yönetişim topluluğu, merkeziyetsiz stablecoin GHO’yu Ethereum ana ağında başlatmak için oylamaya hazırlanıyor. Aave şirketleri, GHO’yu Ethereum ana ağında bir ERC-20 belirteci olarak başlatmayı önerdi. Teklif, Aave İyileştirme Önerisi’ne göre, Aave sürüm 3 (V3) kullanıcılarının teminatlarına karşı GHO basmasına olanak sağlayacak. Eğer ki oylama sonucu stablecoin’den yana gelirse, Ethereum’daki Aave V3 kullanıcıları direkt olarak GHO basma hakkı elde edebilecek.

Stablecoin credibility

Aave Companies, yeni adımlar hakkında açıkalama yaptı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Aave Companies, teklifin oylanmasıyla birlikte stablecoin borçlanmasının daha rekabetçi hale geleceğini ve DAO için ek gelir elde edeceğini şu şekilde dile getirdi;

“Onaylanırsa, GHO’nun tanıtımı, Aave Protokolü’nde stablecoin borçlanmasını daha rekabetçi hale getirecek ve GHO borçlanmalarında yapılan faiz ödemelerinin %100’ünü DAO hazinesine sağlayarak Aave DAO için ek gelir oluşturacaktır. Ayrıca Aave DAO,Aave DAO ayrıca, merkeziyetsiz yönetişim yoluyla GHO’nun faiz oranını ayarlama yeteneğine de sahip olacak.”

Aave’nin stablecoin bazında girişimlerde bulunması, yalnızca Aave ekosistem taraflı değil, sektör bazında büyük bir ilgi topladı. Oylamanın nasıl sonuçlanacağı, piyasaya nasıl bir etkide bulunacağı ise merak konusu oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x