AB Ajansı, Blockchain Tabanlı Fikri Mülkiyet Hakları Denemeleri Konusunda Ümitli • Coinkolik
Yükleniyor...

AB Ajansı, Blockchain Tabanlı Fikri Mülkiyet Hakları Denemeleri Konusunda Ümitli

Avrupa Birliği'nin fikri mülkiyet ofisi EUIPO, fikri mülkiyet haklarının Blockchain ile korunması konusundaki denemelerde ümitli olduklarını söyledi.

AB kripto

Avrupa Birliği‘nin fikri mülkiyet ofisi EUIPO, fikri mülkiyet haklarının Blockchain ile korunması konusundaki denemelerde ümitli olduklarını söyledi.

EUIPO, yatırımcıların ve gümrük yetkililerinin markalı ürünlerin kimliğini doğrulamak için açık kaynaklı araçlar kullanmasını istiyor. Bununla birlikte bu alanda yapılan denemelerde ümitli olduklarını açıkladılar.

AB Fikri Mülkiyet Ofisi, Hakların Korunması Konusundaki Pilot Çalışmaların Gidişatından Ümitli

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Avrupa Birliği‘nin fikri mülkiyet ofisi EUIPO, Blockchain tabanlı sahteciliği önleme denemelerinin “umut verdiğini” söyledi. EUIPO, yatırımcıların ve gümrük yetkililerinin markalı ürünlerin kimliğini doğrulamak için açık kaynaklı araçlar kullanmasını teşvik ediyor.

avrupa birligi kripto

EUIPO, markaları, sınır kontrolünü ve lojistik operatörlerini içeren bir deneme sonrasında, Blockchain tabanlı sahteciliği önleme araçlarının “umut vaat ettiğini” belirtti. Bu deneme, “dört marka, iki lojistik operatörü ve bir gümrük idaresi ile gerçek hayattaki operasyonel testlere girerek” gerçekleştirilmiştir. Deneme, Avrupa Blok Zinciri Hizmetleri Altyapısı (EBSI) projesine dayanan Avrupa Lojistik Hizmetleri Kimlik Doğrulaması (ELSA) adıyla bilinmektedir.

EUIPO, ticari tedarik zincirindeki her bir bağlantının ürünleri takip edebilmesini ve orijinalliklerini kontrol edebilmesini sağlamak amacıyla bu yıl açık kaynaklı bir platform geliştirmeyi hedefliyor. Dağıtılmış defter teknolojisi kullanarak sahteciliğe karşı mücadele etmek yeni bir fikir olmasa da, bu alanda başarılı olmak pratikte zorluklar barındırıyor. EUIPO’nun projesinin destekçileri, açık kaynak teknolojisini kullanarak gereksiz merkezileştirilmiş sistemlerin dezavantajlarından kaçınabileceklerini belirttiler.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x