Yükleniyor...

AB Düzenleyicileri, Kripto Yatırımcılarını Uyardı

Avrupa Denetim Otoriteleri (EBA, ESMA ve EIOPA – ESA'lar), kripto para birimleri hakkında sert bir uyarı yayınladı ve yatırımcıları, tüm varlıkları kaybedebilecekleri konusunda uyardı.

ab 1

Avrupa Denetim Otoriteleri (EBA, ESMA ve EIOPA – ESA’lar), kripto para birimleri hakkında sert bir uyarı yayınladı ve yatırımcıları, tüm varlıkları kaybedebilecekleri konusunda uyardı.

Yapılan uyarıda, kripto yatırımı yapmayı düşünenlerin kendilerine yüksek risk alıp alamayacaklarını ve belirli kripto varlıkların özelliklerini anlayıp anlamadıklarını sormaları gerektiği ifade edildi.

Yetkililer, kripto sektörüyle ilgili risklerle alakalı eğitim eksikliğinden ötürü endişeli.

Düzenleyiciler, özellikle sosyal medyada rutin bir biçimde ortaya çıkan yanıltıcı kripto reklamları konusunda endişeli. Kripto projelerinin, genellikle sorunu daha da kötü hale getiren influencer’lar ile anlaşmalar yaptığı vurgulandı.

Düzenleyiciler, yatırımcıları aşırı yüksek getirilere karşı “özellikle dikkatli” olmaya çağırıyor.

Yetkililer, hack saldırıları, operasyonel riskler ve güvenlik sorunlarına karşı da yatırımcıları uyarıyor.

Yüksek Enerji Tüketimi

Düzenleyiciler ek olarak Bitcoin ve Ethereum gibi proof-of-work algoritmasını kullanan kripto para projelerini de ele aldı. Bu tip projelerin yüksek enerji kullandığını ve dolayısıyla çevresel etkileri hakkında fikir sahibi olunması gerektiği ifade edildi.

Düzenleyicilerin bu uyarıları, proof-of-work algoritmasını kullanan projelerin fiili bir yasaktan kurtulmasının hemen ardından geldi


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x