Yükleniyor...

ABD Başsavcısı INTERPOL’ün Kripto Paralara Müdehale Etmesi Gerektiğini Söyledi

Pazar günü ABD Başsavcısı Vekili Rod Rosenstein, Dubai'deki 87.

INTERPOL Kripto Para

Pazar günü ABD Başsavcısı Vekili Rod Rosenstein, Dubai’deki 87. Interpol Genel Kurulu’na konuştu. Toplantının teması inovasyondu ve Rosenstein, kolluk kuvvetlerini etkileyen ve siber suçun artışına katkıda bulunan dijital yeniliklere odaklandı.

Rosenstein, Interpol’ün siber bağlantılı dünyanın yükselişine ve suçluların internet, kripto para birimleri ve kripto gibi teknolojilerden yararlanma fırsatlarına yanıt verme rolüyle ilgili konuşmayı seçti. Rosenstein konuşmasında “Bugün, olduğu gibi internet ile internet arasında olabildiğince büyüyen bir ayrışma var” dedi. “Kötü niyetli oyuncular interneti kötü amaçlarla kullanıyorlar. Siber suçlular bilgi sistemlerine zarar vermek, veri çalmak, sahtecilik yapmak, gizliliği ihlal etmek, kritik altyapılara saldırmak ve çocukları cinsel istismar etmek için modern teknolojileri kullanıyor. ”

Başsavcı, “insanların fikirlerini etkilemek için yanıltıcı düzenlemeler başlatan” ve “demokratik süreçleri bölmek ve bozmak” girişiminde bulunan kötü oyunculara dikkat çekti. Ayrıca internet üzerinde hukukun üstünlüğünü kurmak için uluslararası işbirliği çağrısında bulundu.

Rosenstein, siber suçluların kullandığı bir araç olarak kripto para birimlerini kınadı ve “kripto para birimleri çok uluslu bir tepkiyi hakediyor” dedi.

Rosenstein, 87. Interpol Genel Kurulu’nda “siber suçluların kripto paralarının arkasına saklanmasına izin vermemeliyiz” dedi. “Dijital para birimlerinin bazı yasal kullanımları var. Ancak kötü aktörler onları suçları finanse etmek ve yasadışı gelirleri gizlemek için kullanıyor.”

Rosenstein, Bitcoin’in WannaCry fidye yazılımı saldırısında milyarlarca dolarlık zarara neden olan özel ödeme yöntemi olduğunu belirtti. Ayrıca, dolandırıcılığı teşvik etmek ve piyasa manipülasyonunu gerçekleştirmek için kripto paraları kullanan “dolandırıcılar” konusunda uyardı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x