Yükleniyor...

Kodak’ın Blockchain Projesi KodakOne Geliştiricilerine Ödeme Yapılmıyor!

Kodak'ın son kripto para projesi KodakOne ile ilgili dikkat çekici bir iddia ortaya atıldı.

Kodak KodakOne Blockchain

Kodak’ın son kripto para projesi KodakOne ile ilgili dikkat çekici bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre Kodak, KodakOne’da çalışmak üzere sözleşmeli çalışan geliştiricilere 125.000 ABD dolarından fazla borcu var ve geliştiricilere olan ödemesini yapmıyor.

Hard Fork tarafından gözden geçirilen bir dizi e-postada, işe alma şirketi iFindTech KodakOne’ı planlanan zaman içinde ödemelerini yapmamakla suçluyor. iFindTech hukuk müşaviri tarafından gönderilen bir e-postaya göre, Avrupalı işe alım ajansı 125.000 dolardan fazla birikmiş ödemenin peşinde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

E-postalar, iFindTech’in ödeme eksikliği nedeniyle KodakOne projesindeki çalışmalarını durdurmak zorunda kaldığını açık bir şekilde gösteriyor. Üstelik hikaye burada bitmiyor. KodakOne’u benzer şekilde suçlayan en az iki başka geliştirici bulunuyor.

Geliştirici Armel Nene, KodakOne’un kendisine 36.000 dolar borçlu olduğunu belirtirken, ismi açıklanmayan başka bir geliştirici de hizmetleri karşılığı ödenmemiş 19.000 dolardan fazla alacağını iddia ediyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan KodakOne, mahkeme emri dışında borçların ödenmesinin mümkün olmadığını söylüyor ve ekliyor;

Bütün iddialar anlaşmazlık içinde ve bu hukuki meseleler sadece mahkeme önünde çözülecek.

KodakOne Nedir?

KodakOne, fotoğraf odaklı bir Blockchain projesi. Fotoğrafçılara daha iyi bir finansal teşvik getirme sözü veren platform, lisanslanan fotoğraflarının ödemeleri için KodakCoin’i kullanmayı hedefliyor.

Proje ilk olarak 2018 Ocak ayında açıklandı ve Kodak’ın hisse senedi fiyatının 3,15 dolardandan 10,70 dolara yükselmesine neden oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x