Yükleniyor...

ABD Hükümeti, Axie Infinity’den Çalınan 30 Milyon Doları Kurtardı

ABD hükümeti, Axie Infinity'den çalınan 30 milyon doları kurtardı.

abd hukumeti axie

ABD hükümeti, Axie Infinity’den çalınan 30 milyon doları kurtardı.

Hacker’lar bu yılın başlarında Axie Infinity’e düzenledikleri saldırıda 600 milyon doların üzerinde kripto para ele geçirdi.

ABD Hükümeti, 30 Milyon Doları Geri Aldı

Kripto analitik firması Chainalysis, ABD hükümetinin Axie Infinity’den çalınan 30 milyon dolarlık fonu kurtardığını duyurdu.

Chainalysis’ten Erin Plante, ABD’li yetkililerin son yıllarda faaliyetlerini artıran Kuzey Koreli hack grubu Lazarus Group’tan çalınan fonları geri aldığını belirtti.

Plante, konuyla ilgili olarak paylaştığı blog yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Kripto para birimi endüstrisindeki önde gelen kuruluşların ve ABD’li kolluk kuvvetlerinin yardımıyla Kuzey Kore hükümetine bağlı olan bilgisayar korsanları tarafından çalınan 30 milyon dolarlık fon geri alındı, Bu, Kuzey Koreli bir bilgisayar korsanlığı grubu tarafından ele geçirilen kripto paraların, ilk kez geri alındığını gösteriyor. Bunun son olmayacağından eminiz”

Hacker’lar tarafından geçtiğimiz aylarda Axie Infinity’den 600 milyon dolardan fazla fon çalındı. Bu fonlar Tornado Cash aracılığıyla aklandı. Kuzey Koreli bilgisayar korsanlarının Tornado Cash kullanarak para aklaması, ABD Hazine Bakanlığı’nın Tornado Cash’e yaptırım uygulamasına neden oldu.

Hazine Bakanlığı konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmış değil.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner