ABD, Kraken'e Kancayı Taktı! • Coinkolik
Yükleniyor...

ABD, Kraken’e Kancayı Taktı!

ABD'de bir mahkeme, Kraken'den, kullanıcı bilgilerini ABD İç Gelir Servisi'ne (IRS) teslim etmesini istedi.

kraken kripto borsası

ABD’de bir mahkeme, Kraken’den, kullanıcı bilgilerini ABD İç Gelir Servisi’ne (IRS) teslim etmesini istedi.

Kripto piyasasının amansız yükselişi, birçok olayı da arka plana itti. Bu olaylardan birisi de ülkelerdeki kripto borsalarına yönelik baskılardı. SEC, Binance ve Coinbase‘e dava açarak fitili ateşlemişti. Merkezi borsalar, uyum süreçleriyle mücadele etmeye başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Son olarak, ABD‘de federal bir mahkemeden Kraken ile ilgili şok edici bir karar çıktı. Mahkeme, Kraken‘den, kullanıcı bilgilerini ve kullanıcı işlemlerini IRS‘e teslim etmesini talep etti.

Mahkeme, Kraken Hakkında Şok Edici Bir Karar Verdi!

ABD’de bir mahkeme, Kraken‘in verilerine kancayı taktı. Federal mahkeme, Kraken’den ABD İç Gelir Servisi’ne (IRS) düzenli rapor sunmasını talep etti. Bu raporda, borsadaki kullanıcı bilgileri ve kullanıcıların işlemleri yer alacak.

IRS ABD

Mahkemenin yargıcı, bu kararını, hükümetin materyalleri aramak için meşru bir amacı olarak destekledi. Yani ABD hükümeti, yasal süreçler kapsamında borsa bilgilerini talep etti.

Mahkemeden çıkan karara göre, IRS, Kraken’in 2016’dan 2020’ye kadarki dönemine yoğunlaşacak. Bu dönemde yıllık kripto ticaretinde en az 20 bin dolara sahip olan hesaplar, Kraken tarafından IRS’e bildirilecek. Daha önce Kraken, IRS’ten gelen talepleri reddetmiş ve bu taleplerin kriptoya zarar vereceğini ifade etmişti.

Ancak mahkeme, borsa kullanıcılarının vergi bildiriminde eksik beyanda bulunup bulunmadığını görmek için böyle bir karar verdiğini ifade etti. Mahkeme, 2016 ile 2020 arasını baz alarak Kraken kullanıcılarının vergi durumunu gözlemlemek istiyor.

Kraken, bir yıl boyunca 20 bin dolardan fazla işlem yapan kullanıcılarının bilgilerini ve işlem kayıtlarını ABD’li vergi kurumuna aktarmak zorunda kalacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x