ABD’li Savcılar SBF’nin 8 Suçlamadan Yargılanacağını Söyledi • Coinkolik
Yükleniyor...

ABD’li Savcılar SBF’nin 8 Suçlamadan Yargılanacağını Söyledi

ABD Adalet Bakanlığı (DoJ) savcıları, 14 Haziran’da bölge hakimi Lewis Kaplan’a bir mektup yazarak Bankman-Fried’ı sekiz suçlamadan yargılamaya devam edeceklerini bildirdiler.

Sam Bankman Fried Yeni Bir Is Kurmayi Planliyor

ABD Adalet Bakanlığı (DoJ) savcıları, 14 Haziran’da bölge hakimi Lewis Kaplan’a bir mektup yazarak Bankman-Fried’ı sekiz suçlamadan yargılamaya devam edeceklerini bildirdiler. 

Adalet Bakanlığı avukatları, Bankman-Fried’ın Bahamalar’da yaptığı bir başvuruya atıfta bulunarak, kendisine yöneltilen 13 suçlamanın birçoğunun, ülkeden iadesine dayanak teşkil eden orijinal iddianamede yer almadığını savundu. Bunun uzun bir süreç olması muhtemel olduğundan, savcılar orijinal iddianamede yer alan suçlamalarla ilgili olarak planlandığı şekilde yargılamaya devam etmeye hazır olduklarını belirttiler. 

Bankman-Fried, Dolandırıcılık İddialarını Kabul Etmiyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

14 Haziran’da Bahamalar Yüksek Mahkemesi, üstenin yeni suçlamaları kabul etmeden önce Bankman-Fried’a resmi olarak itiraz etme fırsatı verilmesi gerektiğini söyledi. 

Bankman-Fried’ın iadesinin ardından, Adalet Bakanlığı Şubat ayında dolandırıcılık ve dolandırıcılık komplosu suçlamalarıyla ilgili dört suçlama ve Mart ayında Çinli yetkililere rüşvet verildiği iddasıyla ek bir suçlama daha yöneltti. 

İlk olarak Aralık 2022’de FTX borsasını başarısız yönetmesiyle suçlanan Bankman-Fried, Kasım 2022’de borsanın yaşadığı likidite krizinin ardından kısa bir süre sonra şirketin iflasına yol açtı. FTX’in alacaklılara 3 milyar doların üzerinde borcu olduğu tahmin ediliyor. Savcılar, Bankman-Fried’ın müşteri fonlarını karıştırdığını ve FTX’in risk yönetimi uygulamaları konusunda yatırımcıları yanlış yönlendirerek zarar etmelerine yol açtığını iddia ediyor. 

FTX’in iştiraki olan Alameda Research’ün eski CEO’su Caroline Ellison ve FTX’in kurucu ortağı Gary Wang, borsanın iflasıyla bağlantılı olarak dolandırıcılık suçlamalarını kabul etti. Ancak Bankman-Fried, iflasa dolandırıcılığın değil yönetim hatalarının neden olduğunu belirtti. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x