Yükleniyor...

ABD Varlıkların Peşinde! FTX Görev Gücü Kuruldu

Amerika Birleşik Devletleri New York Güney Bölgesi Savcılığı (SDNY), FTX'in çöküşüyle ​​ilgili soruşturmaları yürütmek için FTX Görev Gücü'nü kurdu.

ABD Varliklarin Pesinde FTX Gorev Gucu Kuruldu

Amerika Birleşik Devletleri New York Güney Bölgesi Savcılığı (SDNY), FTX’in çöküşüyle ​​ilgili soruşturmaları yürütmek için FTX Görev Gücü’nü kurdu.

Duyuru, Sam Bankman-Fried’in yer aldığı FTX davasında federal savcı olan ABD’li Avukat Damian Williams tarafından yapıldı.

ABD Yetkilileri, Kayıp FTX Fonlarının Peşinde

Amerika Birleşik Devletleri New York Güney Bölgesi Savcılığı (SDNY), kayıp müşteri fonlarının izini sürmek ve kurtarmak amacıyla FTX Görev Gücü’nü kurdu.

Borsanın çöküşüyle ​​ilgili soruşturma ve kovuşturmaları yürütmek için FTX Görev Gücü’nün kurulduğunu duyuran ABD’li Avukat Damian Williams, yaptığı açıklamada şunlara yer verdi:

“New York’un Güney Bölgesi, FTX’in patlamasına yanıt vermek için gece gündüz çalışıyor. Herkesin elini taşın altına koyması gereken bir an bu. Bu acil çalışmanın, adalet yerini bulana kadar SDNY’nin tüm kaynaklarından ve uzmanlığından güç alarak devam etmesini sağlamak için SDNY FTX Görev Gücü’nü başlatıyoruz.”

SDNY’ye göre, FTX Görev Gücü ekibi, menkul kıymetler ve emtia dolandırıcılığı, kamu yolsuzluğu, kara para aklama ve sınır aşan suç girişimi birimlerindeki kıdemli savcılardan oluşuyor. Manhattan ABD Savcılığı, FTX’in 11 Kasım’da iflas başvurusunda bulunmasından kısa bir süre sonra başlattığı soruşturmayı yürütmeye devam ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x