Yükleniyor...

ABD ve Binance gündemi piyasadan 226 milyon doları sildi!

Binance ve ABD gündemi, long pozisyonlar ağırlıkta olmak üzere piyasadan 226 milyon doları tasfiye etti.

Tasfiye görseli

Binance ve ABD gündemi, long pozisyonlar ağırlıkta olmak üzere piyasadan 226 milyon doları tasfiye etti.

Kripto piyasası dün akşam adeta sallandı. ABD, Binance’e milyar dolarlık ceza kesti. Binance, bu cezayı ödemeyi kabul etti. Ayrıca CZ, 50 milyon dolarlık ceza ödedi ve suçlamaları kabul etti. CZ, suçlamaları kabul ettikten sonra Binance’ten de ayrıldı. Binance’in CEO’su artık emekli oldu.

Gündemin bu denli kızışması, hali hazırda şişmiş kripto piyasasını sert etkiledi. Binance ve ABD haber akışının gündeme anlık düşmesiyle birlikte piyasada volatilite yaşandı. Coinglass verilerine göre, son 24 saatte 226 milyon dolar tasfiye edildi. Bu tasfiyelerin ağırlığı long işlemler oldu.

Kriptoda işler karıştı: Çeyrek milyar dolar tasfiye edildi

Kripto piyasası Binance’in ABD yaptırımlarına maruz kalmasıyla adeta sallandı. ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) ve Binance uzlaşmaya gitti. Binance, ABD’ye 4,3 milyar dolar ceza ödemeyi kabul etti. Ayrıca Binance CEO’su CZ’de istifa etti ve kefalet ödedi.

Tüm bu gündem, kripto piyasasını anlık etkiledi. Volatilitenin yükseldiği geçtiğimiz akşam, BTC’de önce düşüş ardından yükseliş görüldü. BTC’nin hareketliliği yatırımcıları mağdur etti.

Coinglass’tan elde edilen verilere göre, Binance ve ABD haber akışı kripto piyasasından 226 milyon doları tasfiye etti. Tasfiyelerin 176 milyon doları long (yükseliş) yönlü işlemlerde gerçekleşti.

Kripto tasfiye verileri

Isı haritasına göre, tasfiyeler arasında en yüksek veri BTC’den geldi. BTC’de 66,81 milyon dolarlık long işlemler tasfiye oldu. ETH’de 28,17 milyon dolarlık long işlem tasfiye edilirken, SOL’de 10 milyon dolarlık long işlem buharlaştı.

Coinglass verilerine göre, son 24 saatte 92 binden fazla trader tasfiye edildi. En yüksek tasfiye Bybit borsasında gerçekleşti. Bu borsada, tek işlemde 2,35 milyon dolar buharlaştı.

Uzun süredir boğa beklentisiyle hareket eden kripto piyasasında, long yönlü işlemlerin tasfiye edilmesi tedirginlik yarattı. Özellikle Binance’in suçlamaları kabul etmesi ve ceza ödemesi yeni bir krizin gelebileceği ihtimalini düşündürttü. Ancak BTC, gündemin sıcaklığına rağmen sarsılsa da yıkılmadı. BTC fiyatı gün içerisinde yeniden 36.5 bin dolara demir attı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x