Yükleniyor...

ABD Yetkilileri, Kuzey Koreli Hacker’lara Karşı 10 Milyon Dolar Ödül Vaat Etti

ABD yetkilileri, Kuzey Koreli siber suçluların alt edilmesi için 10 milyon dolarlık ödül vaat etti.

hack

ABD yetkilileri, Kuzey Koreli siber suçluların alt edilmesi için 10 milyon dolarlık ödül vaat etti.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Kuzey Koreli hacker’lara karşı kullanılabileceği değerli bilgiler veren herkese 10 milyon dolara kadar ödül vereceğini açıkladı. Tutar, geçtiğimiz Mart ayında vaat edilen tutarın iki katı.

Kuzey Koreli hacker’lar, uzun süredir ABD makamları için büyük sıkıntı meydana getiriyor. Hacker’lar, kuruluşlardan milyonlarca dolar değerinde kripto para çaldı.

Chainalysis’in verilerine göre Kuzey Koreli siber suçlular, yalnızca 2021 yılında 400 milyon dolarlık dijital varlığı çalmış durumda.

Elliptic’e göre Lazarus isimli siber çete, Harmony’i ihlal ederek 100 milyon dolarlık Ethereum çaldı.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Kuzey Koreli siber suçlularla mücadele etmek için, ödül miktarını artırmış durumda.

“Kuzey Kore hükümetiyle bağlantılı kötü amaçlı siber gruplarla (Andariel, APR38, Bluenoroff, Guardians of Peace, Kimsuky veya Lazarus Group gibi) ilişkili olan ve ABD’nin altyapısını hedef alan kişi veya kişilerle ilgili bir bilginiz varsa, bir ödül almaya hak kazanabilirsiniz”

Coincub, birkaç hafta önce Kuzey Kore’nin dünyaca kripto hack süper gücü haline geldiğini söyledi. Ülkede faaliyet gösteren bilgisayar korsanlarının 1,5 milyar doların üzerinde dijital varlık çaldığı ifade edildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner