ABD'li Sigorta Kurumu, OKCoin'i Hedef Aldı • Coinkolik
Yükleniyor...

ABD’li Sigorta Kurumu, OKCoin’i Hedef Aldı

Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), OKX'e bağlı ABD'li borsa OKCoin'i müşterileri yanıltmaması konusunda uyardı.

FDIC kripto

Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), OKX’e bağlı ABD’li borsa OKCoin‘i müşterileri yanıltmaması konusunda uyardı.

Kripto sektöründe, düzenleyicilerin ve çeşitli kurumların hamleleri devam ediyor. SEC’in açtığı davalar, CFTC’den gelen baskılar ve son olarak FDIC’in hamlesi piyasaya damga vurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

FDIC, OKX’e bağlı kripto borsası olan ABD’li OKCoin’i hedef aldı. FDIC, OKCoin’in sigortasız mevduatları sigortalıymış gibi tanıttığını aktardı. ABD2li sigorta kurumu, OKCoin’e uyarı mektubu gönderdi.

FDIC, OKCoin’i Uyardı

Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), OKCoin CEO’su Hong Fang’a bir mektup gönderdi. Mektupta, OKCoin’in yanlış yönelim içerisinde olduğu ifade edildi ve uyarı verildi.

FDIC’ten gelen mektupta, borsanın yanlış iddialarda bulunduğuna yönelik üç duruma işaret edildi. ABD’li kurum, özellikle OKCoin’in FDIC sigortası ile lisanslandığına yönelik söylemleri hedef aldı. Diğer bir konu ise OKCoin üzerindeki HASH token oldu. FDIC, bu token’ın düzenleyici denetimlerden geçtiğine yönelik söylemlerin yanlış olduğunu belirtti.

FDIC, ABD’de hizmet durdurma ve hizmetleri iptal etme yetkisini elinde barındırıyor. FDIC’in mektubunda, “Aslında, OKCoin FDIC sigortalı değildir ve FDIC mevduat dışı ürünleri sigortalamaz.” ifadesi dikkat çekti.

Herhangi bir blockchain projesini onaylamadığını veya desteklemediğini ileten FDIC, ima edilen sigorta ve lisans durumlarının gerçekçi olmadığını aktardı.

Bir OKCoin sözcüsü, Blockworks’e verdiği demeçte, platformun gelen uyarının farkında olduğunu ve FDIC’in açıklamalarını değerlendirmek üzere çalışmalara başladıklarını söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x