Fransa Merkez Bankası, Kripto Düzenleme Çağrısında Bulundu
Yükleniyor...

Fransa Merkez Bankası, Kripto Düzenleme Çağrısında Bulundu

Fransa Merkez Bankası, kripto şirketlerini düzenlemek için uluslararası bir çalışmaya ihtiyaç duyulduğunu aktardı.

Fransa Merkez Bankasi kripto

Fransa Merkez Bankası, kripto şirketlerini düzenlemek için uluslararası bir çalışmaya ihtiyaç duyulduğunu aktardı.

Kripto endüstrisi, ülkelerden gelen çeşitli haber akışlarıyla karşı karşıya. ABD’li düzenleyici kurumların başlattığı kripto süreçleri, diğer ülkelerde de yankılanmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Fransa Merkez Bankası Başkanı François Villeroy de Galhau, katıldığı bir etkinlikte, kripto paraların düzenlenmesi için uluslararası iş birliği çağrısında bulundu.

Fransa Merkez Bankası, Kripto Paraları İşaret Etti

Fransa Merkez Bankası, kripto düzenlemelerine yönelik düşüncelerini aktardı. Fransa’nın merkez bankası, kriptonun küresel çapta düzenlenmesi gerektiğini belirtiyor.

Fransa Merkez Bankası Başkanı François Villeroy de Galhau, Paris’teki VivaTech etkinliğine katıldı. etkinlikte konuşan Villeroy de Galhau, kripto şirketlerinin düzenlenmesi için uluslararası bir birlikteliğe ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

Villeroy de Galhau, kriptonun küresel çapta kullanıldığı bugünlerde, bir tüzel kişiliğin tek bir yargı alanında düzenlemenin mümkün görünmediğini söyledi. ABD’deki düzenleyici ortama da değinen Villeroy de Galhau, bu kurumlarım çeşitli tüzel kişiliklere sahip olduğunu ve dolayısıyla uluslararası bir iş birliği gerektiğini belirtti.

Fransa, geçtiğimiz aylarda Avrupa Birliği’nin kripto düzenlemesi MiCA’yı kabul etmişti. MiCA, Avrupa’da 27 ülkede kabul gören bir kripto düzenlemesi olarak karşımıza çıkıyor.

Ancak, Fransa Merkez Bankası, düzenlemelerin küresel çapta uygulanması gerektiğini ileri sürüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x