JPMorgan: ABD Kongresi, Ethereum’u Farklı Bir Kategoriye Alabilir • Coinkolik
Yükleniyor...

JPMorgan: ABD Kongresi, Ethereum’u Farklı Bir Kategoriye Alabilir

JPMorgan stratejistlerine göre, ABD’li milletvekilleri Ethereum’u bir menkul kıymet olarak sınıflandırmaktan kaçınmak ve yatırımcıları korumak için yeni bir kategoride sınıflandırabilir.

JPMorgan kripto

JPMorgan stratejistlerine göre, ABD’li milletvekilleri Ethereum’u bir menkul kıymet olarak sınıflandırmaktan kaçınmak ve yatırımcıları korumak için yeni bir kategoride sınıflandırabilir. 

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan stratejistleri 15 Haziran’da paylaştıkları raporda: “Ethereum’u menkul kıymet olarak tanımlamaktan kaçınmak için, ETH ve diğer kripto para birimlerine özgü yeni bir kategori oluşturulması mümkündür” ifadelerini kullandı. Stratejistlere göre oluşturulabilecek bu kategori, emtialar için öngörülenden daha fazla kısıtlama ve yatırımcı koruması içerirken, menkul kıymetler için gerekli kriterlerden daha az zahmetli olacak. 

Hinman, Ethereum’un Menkul Kıymet Olmadığını Söylemişti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

JPMorgan stratejistlerinin paylaştığı bu rapor, SEC ve Ripple arasında devam eden davada yayınlanan Hinman belgelerinin ardından gündeme geldi. 

Hinman belgelerinde, SEC’nin kurumsal finansman direktörü Bill Hinman tarafından yapılan bazı konuşmalar yer alıyordu. Hinman konuşmasında, Ethereum’un yeterince merkeziyetsiz bir blok zinciri ağı olması nedeniyle bir menkul kıymet olmadığından bahsetmişti. Yayınlanan belgeler, o dönemde bazı SEC yetkililerinin taslak konuşmaya yaptıkları yorumlarda Ethereum’dan bahsedilmesiyle ilgili endişelerini dile getirdiklerini gösterdi. 

Kısa bir süre önce Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi önünde ifade veren SEC Başkanı Gary Gensler, beş saat süren oturum sırasında Ethereum’un menkul kıymet sayılıp sayılmayacağını belirtmekten kaçınmıştı. Gensler, Şubat ayında New York Magazine’e verdiği demeçte ise Bitcoin dışındaki her şeyin menkul kıymet olduğunu söylemişti. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x