Yükleniyor...

Afganistan’da Yetkililer Bir Haftada 16 Kripto Borsasını Kapattı

Afganistan'ın kolluk kuvvetleri ülkenin batısındaki Herat eyaletinde geçen hafta 16 kripto para borsasını kapattı.

Afganistanda Yetkililer Bir Haftada 16 Kripto Borsasini Kapatti

Afganistan‘ın kolluk kuvvetleri ülkenin batısındaki Herat eyaletinde geçen hafta 16 kripto para borsasını kapattı.

Kripto sektöründe yeni yasalar hazırlanırken, güvenlik açıklarının aşılması da düzenlemelerde önemli bir yol oynuyor. Kötü niyetli kişilerin bu kriptodan faydalanarak yasa dışı faaliyet gerçekleştirmesi ülkeleri zor duruma sokuyor. Afganistan yetkilileri de bu konuda bir hareket başlattı.

Afgan Yetkililer Kripto Dolandırıcılığına Engel Oluyor

Afganistan’ın batısındaki Herat eyaletinde yaklaşık üç ay önce kripto para ticaretine yasak getirildi ve borsalar kapatıldı. Hala aktif olan borsalar takip edilerek kolluk kuvvetleri tarafından kapatıldı. Ayrıca borsaların çalışanları da tutuklandı.

Herat kolluk kuvvetlerinin yaptığı kapatma hamlesi, Afganistan Bankası‘nın dijital para ticaretinin birçok soruna yol açtığını ve insanları dolandırdığını belirten bir mektuptan yayınlamasından sonra yapıldı.

İnsanların dijital para ticareti yoluyla dolandırıldığını belirten Herat Para Borsaları Birliği Başkanı Ghulam Mohammad Suhrabi, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Dijital para hesapları ülke dışında ve şirketlerden satın alınıyor. İnsanlarımız buna aşina değil, bu yüzden kullanmamak daha iyi. Bu para birimi piyasada yeni ve yüksek volatiliteye sahip”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x