217 milyon MATIC dağıtıldı, fiyatta düşüş yaşandı! • Coinkolik
Yükleniyor...

217 milyon MATIC dağıtıldı, fiyatta düşüş yaşandı!

Polygon 70 farklı cüzdana 217 milyon MATIC dağıttı; MATIC fiyatı yüzde 5'e yakın tepki düşüşü yaşadı.

MATIC Polygon

Polygon 70 farklı cüzdana 217 milyon MATIC dağıttı; MATIC fiyatı yüzde 5’e yakın tepki düşüşü yaşadı.

Kripto piyasası boğa beklentileri içerisinde yükselişini sürdürüyor. Özellikle BTC, 35 bin doların altına iğne attıktan sonra hızlı bir şekilde toparlanarak 37 bin dolara ulaştı. BTC yükselişi, altcoin’lerin de yukarı yönlü hareketini şiddetlendirdi. AVAX 20 doları aşarken, SOL 60 dolara perde araladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para birimlerinin yükseliş yönlü ilerlediği bugünlerde, Polygon (MATIC) tarafında ilginç bir gelişme yaşandı. Polygon, Polygon Ekosistem Büyümesi kapsamında 200 milyon dolarlık MATIC dağıttı. 70 cüzdana dağıtılan bu MATIC’ler, proje büyümesini teşvik etmek amacıyla gerçekleştirildi. MATIC fiyatında, tepki düşüşü görüldü.

Polygon (MATIC) toparlayabilir mi?

Todayq News tarafından yapılan bir habere göre, Polygon ekibi, ekosistem gelişimini teşvik etmek amacıyla 70 cüzdana 217 milyon MATIC gönderdi. Bu MATIC’lerin ortalama değeri ise 200 milyon dolar civarında.

Verilere göre, 75 milyon dolar değerinde MATIC, 32 farklı cüzdan aracılığıyla merkezi borsalara giriş yaptı. Bu dağıtım stratejisi, borsalardaki MATIC likiditesini desteklemeyi hedefledi. Ancak dolaşıma dahil edilen MATIC’ler ve gerçekleştirilen dağıtım, fiyat düşüşünü beraberinde getirdi.

MATIC Polygon

Kripto piyasasının yükseliş yönlü hareket ettiği 16 Kasım tarihine, MATIC fiyatı düşüş yaşayarak damga vurdu. MATIC düşüşü, sansasyonel dağıtım stratejisiyle ilişkilendirildi. Düşüş derinliği yüzde 5’e yakın olsa da piyasanın pozitif olmasından dolayı tehlike görülmedi.

Ayrıca MATIC, geçtiğimiz hafta 0,79 dolar seviyelerinde olduğu için, yaşanan bu düşüş göze batmadı. Çünkü MATIC, 0,9443 dolardaki günlük zirvesinden 0,9130 dolara geriledi. Halen daha yükseliş yönlü trendini koruyan MATIC, potansiyel ekosistem gelişimiyle ilgiyi üzerine çekmeyi başardı. Kısa vadeli satış baskısını atlatan popüler kripto para, yeniden 1 dolar olma yolunda güçlü adımlar atıyor.

MATIC için 0,8862 dolar, 0,8617 dolar ve 0,8421 dolar destek noktaları takip edilebilir. Olası düşüş senaryosunda bu destek noktaları ön plana çıkacaktır. Diğer taraftan MATIC, potansiyel bir yükseliş ile 0,95 dolar direncini zorlayabilir. Bu direnç noktasının kırılması, MATIC fiyatını 1 dolara taşıyabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x