Yükleniyor...

Akbank ve İş Bankası’ndan Dev Deprem Yardımı

Akbank ve İş Bankası, Kahramanmaraş'ta gerçekleşen ve civar illerde hissedilen depremlerin ardından rekor bağışlarda bulundu.

bankalar destek

Akbank ve İş Bankası, Kahramanmaraş’ta gerçekleşen ve civar illerde hissedilen depremlerin ardından rekor bağışlarda bulundu.

Kahramanmaraş’ta gerçekleşen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki deprem, civar illerde de etkisini hissettirdi. Depremlerin ardından, yaklaşık 13 milyon insan sonuçlardan etkilendi. Tüm ülke genelinde seferberlik sürerken, dünya genelinden de yardım ve bağışlar gelmeye devam ediyor. Tüm bu süreçlerin ortasında, bir başka destek de Akbank ve İş Bankası’ndan geldi. Bu bankalar, depremlere yardım eli uzatmak amacıyla rekor bağışlarda bulundu.

Akbank ve İş Bankası’ndan Rekor Bağışlar

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Akbank ve İş Bankası’ndan rekor seviyede bağışlar yapıldı.

Türkiye’nin en büyük bankalarından Akbank ve İş Bankası, direk deprem bölgesine nakdi bağış yapmasının yanı sıra, çeşitli desteklerde bulunacaklarını da duyurdu.

Akbank, deprem bölgesine 650 milyar TL’lik bir bağış yaptığını duyururken, İş Bankası’ndan da 1 milyar TL’lik bir deprem bağışı geldi.

Akbank Deprem Bölgesine El Uzatacak

Akbank ayrıca, deprem felaketinden en fazla etkilenen illerde hesabı bulunan veya bu illerde kredi kartı, tüketici kredileri sahibi olan Akbank müşterilerinin ödemelerini faizsiz bir şekilde erteleyecek.

Ayrıca depremden etkilenen Akbank müşterileri, talep etmeleri durumunda, vadesi gelmiş veya altı ay içinde vadesi gelecek borçlarını erteleyebilecek. Bu erteleme süresi altı ay olarak belirlendi.

İş Bankası, Güçlü Bir Destek Sağlıyor

Diğer taraftan İş Bankası, AFAD’a yaptıkları 1 milyar TL’lik bağışın yanında, birçok yardımda da bulunuyor. Banka, deprem bölgesinin yeniden inşa edilmesi amacıyla, 1 milyar 750 milyon TL’lik bir destek sağlayacak. Banka, tüm bu desteklerini ve bağışlarını “10 milyar TL’lik Destek” başlığıyla Twitter üzerinden duyurdu.

İş Bankası, ağır hasar alan deprem bölgesindeki illerde (Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Osmaniye), kullandırdığı tüm bireysel ve ticari kredi ödemelerini faizsiz bir şekilde altı ay öteleyeceğini dile getirdi. Talebe bağlı olmaksızın yapılacak bu öteleme, 31 Ağustos 2023’e kadar sürecek. Öteleme, ek hesap, kredi kartı borçları ve gayrinakdi kredi komsiyonlarını da kapsayacak.

İş Bankası, deprem bölgesindeki diğer beş ilde (Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kilis), bireysel ve ticari kredi, ek hesap, kredi kartı borçları ve gayrinakdi kredi komisyonlarını ise bir ay süreyle öteleyecek. Bu öteleme işlemi de talebe bağlı olmaksızın gerçekleşecek.

Ayrıca İş Bankası, depremde hayatını kaybeden müşterilerinin borçlarını koşulsuz bir şekilde sileceğini de duyurdu. Banka, depremde hayatını kaybeden müşterilerinin tüm bireysel kredi, ek hesap ve kredi kartı borçlarını anapara dahil olmak üzere silecek.

Son olarak banka, çeşitli kredi paketleri, depremzede çocuklara Darüşşafaka’da eğitim imkanı, bölgeye ısınma, gıda ve lojistik yardımı gibi destek paketlerini de duyurdu.

Denizbank’ta Deprem İçin Ayrılan Yarım Miktarı 350 Milyon TL!

Deprem yardımlarını Denizbank da açıkladı. Banka deprem yardımları için 350 milyon TL ayrıldığını Twitter hesabından duyurdu.

Denizbank, daha önce yapılan yardımların yanı sıra ek olarak 350 Milyon TL’lik nakdi destek paketi açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner