Yükleniyor...

Alman Dijital Banka N26, Kripto Hizmetlerini Genişletiyor

Alman dijital banka N26, kripto hizmetlerini Avrupa ülkelerine genişleteceğini açıkladı.

Alman Dijital Banka N26 Kripto Hizmetlerini Genisletiyor

Alman dijital banka N26, kripto hizmetlerini Avrupa ülkelerine genişleteceğini açıkladı.

Uzun süredir ayı piyasasında olan ve yeni yatırımcı çekmekte zorlanan kripto pazarına, Avrupa’nın büyük bankasından hamle geldi. Dijital banka hizmeti sağlayan N26, operasyonlarını genişletme kararı aldı. Banka, kripto para ticaretini kullanıcılarına sunacak. N26, varlık sınıfına ilk girişinde yalnızca Avusturya’daki bazı müşteriler için kripto ticareti sunuyordu. Alman banka, kripto hizmetlerini Avrupa’ya genişleteceğini söyledi.

Alman Dijital Banka N26, Avrupa’ya Açılıyor

N26 Salı günü yaptığı açıklamada, müşterilerinin kripto para ticareti yapabileceği ülkelerin listesini Almanya ve İsviçre‘dekileri de kapsayacak şekilde genişleteceğini duyurdu.

Şirket yirmi dört ülkede yedi milyon müşteriyi kapsayan aktif bir genişleme politikası güdüyordu. Ancak bu politika, şirketin kripto varlık işlemleri ve hisse senedi alım satımı gibi iş alanlarının gelişimini kesintiye uğrattı. 2013 yılında kurulan Berlin merkezli banka, düzenleyiciler tarafından kara para aklamayı önleme kontrollerindeki eksiklikler nedeniyle suçlandı. Banka iyileştirmeler yaptığını söyledi.

N26, genişletilmiş kripto ticaretini önümüzdeki haftalarda kademeli olarak kullanıma sunacağını, aynı zamanda Belçika, Portekiz ve İrlanda‘daki müşterilerine de bu hizmeti sağlayacağını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner