Yükleniyor...

Altcoin’ler Bitcoin’in (BTC) Ardından Yükselişe Hazırlanıyor

Kripto para piyasası Temmuz sonunda uyandı ve Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinin aylar içinde en yüksek fiyatlarına ulaşmasına izin verdi.

BTC altcoin

Kripto para piyasası Temmuz sonunda uyandı ve Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinin aylar içinde en yüksek fiyatlarına ulaşmasına izin verdi. Bitcoin fiyatı çok önemli direnç seviyelerini kırabildi ve birçok analist önümüzdeki aylarda yükselmeye devam edebileceğini düşünüyor.

Bitcoin Fiyatı ve Altcoin’lerin Uyanması

Mevcut Bitcoin fiyatı, piyasadaki en büyük borsalardan biri olan Coinbase’de 11.578 dolar seviyesinde bulunuyor. Dijital para birimi şu anda sektörde başlayan mevcut boğa piyasasından kâr etmek isteyen çok sayıda yatırımcı ve kullanıcıyı cezbetmektedir.

Bu kez, Bitcoin fiyatını takip eden ve daha yüksek olan birkaç altcoin var. Yatırımcılar, altcoin tutma riskinin yüksek olmasına rağmen, bazılarının önümüzdeki aylarda kesinlikle fırlayabileceğini düşünüyor. CoinMarketCap’e göre, en iyi 10 altcoin’in tümü son 24 saatte kazanç kaydetti.

Ethereum (ETH), XRP ve Litecoin (LTC) son birkaç saat içinde en çok yararlanılan dijital varlıklar arasında. Hepsi, tüm kripto piyasasıyla birlikte faaliyet göstererek birkaç ay içinde en yüksek fiyatlarına ulaşıyor.

Bazı altcoin’ler, Bitcoin’e karşı daha da yükseliyor, bu da bu dijital varlıkların dünyadaki en popüler kripto para biriminden bile daha hızlı artabileceğini gösteriyor. Piyasa hacmi de büyüyor, bu da, birkaç ay içinde hacmin en düşük seviyede olduğu birkaç gün öncesine göre kripto para ticareti yapan daha fazla kullanıcının olduğunu gösteriyor.

Piyasadaki spekülasyonlara rağmen, Bitcoin aynı zamanda merkezi olmayan bir şekilde sınırlar üzerinden para aktarmak için harika bir araçtır. Bitcoin icat edilene kadar bunun imkansız bir şey olduğu göz önüne alındığında çok önemlidir.

Aynı zamanda Bitcoin, ABD doları ve daha önce EM para birimleri gibi para birimlerinin sorun yaşadığı zamanlarda da bir değer deposu olarak görülmeye başlandı.

Aynı şey Ethereum için de geçerli. Merkezi Olmayan Finans (DeFi) piyasası, daha fazla sayıda kullanıcı ve kişiyi genişletmeye ve çekmeye devam ediyor. Trader’lar ve yatırımcılar, fonlarını DeFi çözümlerine yerleştirdiklerinde yatırımlarından yüksek getiri elde edebilirler. Bununla birlikte, piyasa henüz çok genç ve piyasa üzerinde olumsuz bir etkisi olabilecek birçok konu olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner