Anasayfa Bitcoin Haberleri Altına Zenginler Hücum Edecek, Bitcoin Fakirlere Kalacak

Altına Zenginler Hücum Edecek, Bitcoin Fakirlere Kalacak

ABONE OL:google-news

Keiser Report adlı finans programının sunucusu ve ilk Bitcoin yatırımcılarından olan Max Keiser, sarsıcı bir iddiada bulundu. Keiser’e göre koronavirüs salgını nedeniyle altın satışı yapılamayacağından, insanlar sürüler halinde Bitcoin alacaklar.

Keiser Report‘un 31 Mart’ta yayınlanan bölümünde sunucu, koronavirüs pandemisi sebebiyle milyarderlerin, güvenli sığınak olarak altına koşacaklarını belirtti.

Keiser: İnsanlar Bitcoin’e Akın Edecek

İnsanlar altını stoklamaya başlayıp hiçbir şey bırakmadıklarında, geriye sadece Bitcoin seçeneği kalacak diyen Keiser, şöyle özetliyor:

“Öyle tahmin ediyorum ki bu kullanım durumundan değil ironik bir durumdan kaynaklanacak; insanlar altın alamayacaklarını fark ettiklerinde sürüler halinde Bitcoin’e koşacaklar.”

Keiser’in bu tahmininin altında, Bloomberg analistlerinin 25 Mart’taki uyarısı bulunuyor. Analistlere göre altın endüstrisi talepte yüksek bir artışla karşılaşabilir, bu da beklenmedik bir karmaşaya sebep olabilir.

Değerli metal 2020 yılında belirgin bir fiyat oynaklığı gördü. Sadece iki hafta önce 1.469 dolar seviyelerindeyken, o zamandan beri piyasalar sadece bir hafta içinde % 10,9 artışla 1.629 dolara kadar yükseldi.

Görsel kaynağı: Skew.com

Koronavirüs’ün Getirdikleri: Altın Yeni ‘Tuvalet Kağıdı’ Mı Olacak?

Altının Bitcoin’e karşı bir takım dezavantajları bulunmaktadır. Öncelikle kripto para biriminin aksine, altının sınır ötesine geçmesi pahalı ve risklidir; saklanması için de genelde güvenilir bir üçüncü tarafa ihtiyaç duyulmaktadır. Yine Bitcoin’in aksine, piyasanın gerçek zamanlı olarak belirli bir altın biriminin var olup olmadığını bilmesinin bir yolu yoktur.

Altın ayrıca Bitcoin hariç tarihteki her parayı etkileyen fenomenden etkilenmektedir. Bu fenomene göre fiyat ne kadar yüksek olursa, insanlık arzın arttırılması için o kadar fazla çaba harcamaktadır.Saifedean Ammous’un “Bitcoin Standardı” adlı kitabında belirttiği üzere Bitcoin, fiyatı önemli ölçüde yükselse bile arzını artıramaz.

Keiser Report adlı programda sunucu arz konusu ile ilgili olarak -2008 mali krizinin aksine- altın madenlerinin koronavirüs döneminde kapandığını ve ironik bir şekilde arzı artırma fırsatını kaçırdığını sözlerine ekledi.

Stacey Herbest ise “Tuvalet kağıtlarında olduğu gibi altın piyasalarında ciddi bir krizle karşı karşıya kalabiliriz” diyerek durumu özetledi.

Son olarak Keiser’ın şu sözleriyle bitirelim:

“Unutmayın: milyarderler altın ve gümüşe, yoksulların tuvalet kağıdına baktıkları gibi bakarlar.”

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Şimdilerde hukuk eğitimi görmekle beraber, çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir kripto para birimi alanında çeviri ve haberler üzerine uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

1 Yorum

Comments are closed.

Bizi Takip Edin

899BeğenenlerBeğen
397TakipçilerTakip Et
16,600TakipçilerTakip Et
479AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar