Yükleniyor...

Circle CEO’su, Binance’in USDC Hamlesiyle İlgili Konuştu

Circle CEO'su Jeremy Allaire, Binance'in USDC desteğini bırakmasının olumlu olabileceğine inanıyor.

circle ceosu

Circle CEO’su Jeremy Allaire, Binance’in USDC desteğini bırakmasının olumlu olabileceğine inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Allaire, Binance’in desteğini sonlandırmasıyla birlikte, USDC’nin merkezi borsalar ve merkeziyetsiz borsalar arasında kullanılabilecek bir stablecoin haline gelebileceğini ifade etti.

Circle CEO’su USDC İçin İyimser

Circle CEO’su Jeremy Allaire, Binance’in USDC alım satım işlemlerini desteklemeyi bırakmasıyla ilgili endişeli olmadığını ifade etti.

Allaire, Binance’in bu hamlesinin USDC benimsenmesi için büyük bir nimet olabileceğin düşünüyor.

Binance, USDC, USDP ve TUSD’de tutulan tüm fonların 29 Eylül’de otomatik olarak BUSD’ye dönüştürüleceğini duyurdu. Borsa, en büyük stabil kripto para USDT’ye olan desteğini ise devam ettirecek.

Binance’in bu hareketi, dolara endeksli stabil kripto para birimlerini tek bir varlık etrafında konsolide ederek borsa içerisinde likiditeyi ve sermaye verimliliğini artırmayı amaçlıyor.

Binance’in yaptığı bu değişiklikle birlikte tüm USDC mevduatları otomatik olarak BUSD’ye dönüştürülecek. Kullanıcılar, arzu ettikleri takdirde BUSD varlıklarını USDC, USDP ve TUSD olarak borsadan çekebilecek.

Allaire, bu zorunlu dönüşümle birlikte Binance’de daha fazla USDC akışının yaşanacağını tahmin ediyor.

Allaire, bu değişiklikle birlikte USDC’nin merkezi ve merkeziyetsiz borsalar arasında fon taşımak için tercih edilen bir numaralı stabil kripto para olacağını düşünüyor.

Allaire, Binance’in USDT için benzer bir hamle yapmamasına yönelik olarak düşüncelerini de paylaştı. Circle CEO’su USDT likiditesinin Binance’de çok fazla olduğunu ve bu nedenle potansiyel bir BUSD geçişinin yıkıcı olabileceğini söyledi. Ek olarak USDT’nin nakit eşdeğeri bir varlık olarak nitelendirilmeye “yakın bile olmadığını” vurguladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x