Yükleniyor...

Curve Finance’den Yeni Oylama

Curve Finance, kullanıcılarına yeni bir özellik için oylama açtı.

Curve finance

Curve Finance, kullanıcılarına yeni bir özellik için oylama açtı.

Curve Finance, crvUSD stablecoin için Wrapped Ether (WETH) teminatını eklemek için bir oylama başlattı. Eğer oylama onaylanırsa, kullanıcılar WETH’yi crvUSD stablecoin’ine dönüştürmek ve 200 milyon dolara kadar basmak için kullanabileceklerdir.

Curve Finance, crvUSD’lerin Wrapped Ethereum Teminatını Eklemek için Oylama Başlattı

Merkeziyetsiz bir borsa olan Curve Finance, WETH’i crvUSD stablecoin’ini basmak ve ödünç almak için teminat olarak kabul etmeyi oylamaktadır. Onaylanması durumunda, platform kullanıcıları WETH’yi teminat olarak kullanabilecek ve borsa da karşılık gelen miktarda crvUSD stablecoin’ini basabilecektir. WETH, Ethereum Blockchain’inde tokenize edilmiş Ethereum’u temsil eder ve değeri ETH’nin bire bir değerine sabitlenmiştir.

Curve Finance Rekor Dususler Kaydetti

Bu oylama ile WETH teminatı için 200 milyon dolarlık bir borç tavanı belirlenmiştir, yani WETH teminatıyla yalnızca 200 milyon crvUSD stablecoin basılabilecektir.

Curve şu anda teminat olarak Wrapped Staked Ether ve Staked Frax Ether’i kabul etmektedir. crvUSD stablecoin ise Curve Finance geliştiricileri tarafından geçtiğimiz ay Ethereum ana ağında piyasaya sürülmüştür. crvUSD, DAI stablecoin’ine benzer bir yapıya sahiptir ve desteklenen kripto varlıklar tarafından aşırı teminatlandırılarak değerini sağlar.

Kripto kullanıcıları, Curve platformunda crvUSD stablecoinini aşırı teminatlandırılmış krediler aracılığıyla basabilirler. Bu stablecoin, Lending-Liquidating AMM adlı bir algoritma tarafından desteklenmektedir ve sürekli tasfiye ederek ve otomatik olarak teminat yatırarak çalışır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner