Yükleniyor...

SEC’ten DEX’lere Sıkı Gözetim

SEC, bugünkü bir açıklamasında merkeziyetsiz borsalardaki (DEX) incelemeyi daha da artıracağını duyurdu.

SEC 2

SEC, bugünkü bir açıklamasında merkeziyetsiz borsalardaki (DEX) incelemeyi daha da artıracağını duyurdu.

SEC‘in kripto para piyasasındaki baskısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Son gelişme olarak bir açıklama yapan SEC, DEX’lerdeki gözetimin artacağını açıkladı.

SEC Bu Sefer Gözünü Merkeziyetsiz Borsalara Çevirdi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), merkezi olmayan finans projelerinin düzenlemelerine yönelik incelemelerini artırmaya hazırlanıyor. Bugün gerçekleştirilen bir oylama ile SEC, ABD’deki menkul kıymet borsalarını yöneten kuralların merkezyetsiz finans projeleri için de geçerli olabileceğini açıkladı. Bu adım, merkeziyetsiz dijital varlık ticareti alanındaki piyasa düzenleyicisi rolünü artırmak istediği şeklinde yorumlandı.

gary gensler

SEC’in bu adımı bazı üyelerin tepkisine neden olurken başkan Gary Gensler açıklamalarda bulundu.

SEC Başkanı Gensler konu hakkındaki açıklamasında şunları söyledi:

“Hata yapmayın: birçok kripto ticaret platformu zaten bir borsanın mevcut tanımına giriyor. Bu nedenle menkul kıymetler yasalarına uymak için mevcut bir görevi var.”

SEC’in duyurusu Cumhuriyetçi üyelerin tepkisine neden oldu. Bazı üyeler, düzenleyici kurumun yapıcı yeniliklere yer ayırmadığı ve düzenleyici çerçevenin genişletildiği için endişeli olduklarını dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner