Yükleniyor...
AL / SAT
PrimeXBT
Anasayfa Kripto Para Haberleri FED Başkanı Jerome Powell'dan Dijital Para Açıklaması

FED Başkanı Jerome Powell’dan Dijital Para Açıklaması

ABONE OL:google-news
PrimeXBT

Perşembe günü bir etkinlikte gündeme yönelik önemli açıklamalarda bulunan FED Başkanı Jerome Powell, merkez bankası destekli dijital para (CBDC) konusuna da değindi. Powell ABD dolarına yönelik meydana gelebilecek riskleri göz önünde bulundurarak CBDC konusunda acele etmediklerini belirtti.

Princeton Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı çevrimiçi bir etkinlikte konuşan FED Başkanı, merkez bankası destekli dijital para birimleri (CDBC) konusunda şunları kaydetti:

CBDC’lere karşı bir dürtü hissetmiyoruz veya ilk olmayı arzulamıyoruz. Zaten rezerv para birimi olduğumuz için ilk hamle avantajına sahibiz.

Jerome Powell Fed’in CBDC’lerin teknolojisini anlamak ve CBDC’leri çevreyeleyen sorunları görmek adına büyük bir yatırım yaptığını da sözlerine ekledi.

FED Başkanı Jerome Powell daha önce yaptığı bir açıklamada da FED’in merkez bankası destekli dijital para birimi (CBDC) çıkarmasının yıllar sürebileceğini belirtmişti.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Tuncay Aydıner
Tuncay Aydıner
Coinkolik.com'un Yayın Koordinatörü olan Tuncay, 2017 yılından bu yana kripto para ve Blockchain gibi yıkıcı finansal teknolojilerle çok yakından ilgilieniyor. Sektörel gelişmeleri çok büyük bir titizlikle okuyucuya ulaştırmayı amaç edinen Tuncay şu ana kadar yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar