Yükleniyor...

FED Başkanı Jerome Powell’dan Dijital Para Açıklaması

Perşembe günü bir etkinlikte gündeme yönelik önemli açıklamalarda bulunan FED Başkanı Jerome Powell, merkez bankası destekli dijital para (CBDC) konusuna da değindi

Jerome Powell

Perşembe günü bir etkinlikte gündeme yönelik önemli açıklamalarda bulunan FED Başkanı Jerome Powell, merkez bankası destekli dijital para (CBDC) konusuna da değindi. Powell ABD dolarına yönelik meydana gelebilecek riskleri göz önünde bulundurarak CBDC konusunda acele etmediklerini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Princeton Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı çevrimiçi bir etkinlikte konuşan FED Başkanı, merkez bankası destekli dijital para birimleri (CDBC) konusunda şunları kaydetti:

CBDC’lere karşı bir dürtü hissetmiyoruz veya ilk olmayı arzulamıyoruz. Zaten rezerv para birimi olduğumuz için ilk hamle avantajına sahibiz.

Jerome Powell Fed’in CBDC’lerin teknolojisini anlamak ve CBDC’leri çevreyeleyen sorunları görmek adına büyük bir yatırım yaptığını da sözlerine ekledi.

FED Başkanı Jerome Powell daha önce yaptığı bir açıklamada da FED’in merkez bankası destekli dijital para birimi (CBDC) çıkarmasının yıllar sürebileceğini belirtmişti.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x