Yükleniyor...

FIFA Hayran Festivali’nde Taraftarlar NFT Sanatçısı Oluyor

Ödeme hizmeti sağlayıcısı Visa, taraftarların kendi NFT'lerini üretebileceği platformun kapılarını aralıyor.

FIFA Hayran Festivalinde Taraftarlar NFT Sanatcisi Oluyor

Ödeme hizmeti sağlayıcısı Visa, taraftarların kendi NFT‘lerini üretebileceği platformun kapılarını aralıyor.

Katar, 2022 FIFA Dünya Kupası yaklaştıkça, ülke altyapısının eşit olmasını sağlamak için çalışarak büyük bir turist ve ziyaretçi akışına hazırlanıyor. Elbette organizatör FIFA için de taraftar deneyimi önemli bir paya sahip. FIFA’nın 2007’den beri resmi ödeme hizmeti ortağı olan Visa, taraftarlara türünün ilk örneği bir hibrit deneyim fırsatı sunacak.

2022 FIFA Dünya Kupası Taraftarları NFT Üretebilecek

Visa, FIFA World Cup Qatar 2022‘de etkinlik öncesi Crypto.com ortaklığıyla geliştirilen NFT müzayedesi ve taraftarlar için sürükleyici aktivasyon içeren, türünün ilk örneği bir hibrit deneyim olan Visa Masters of Movement‘ı tanıttı.

Visa Masters of Movement müzayedesinde, benzersiz NFT’lere dönüştürülen beş efsanevi futbolcunun ikonik hedeflerinden ilham alan dijital sanatlar yer alıyor.

FIFA Hayran Festivalinde Taraftarlar NFT Sanatcisi Oluyor 1

Bu ayın ilerleyen günlerinde, Visa Masters of Movement deneyimi, Katar Doha’daki FIFA Taraftar Festivali’nde etkileşimli bir sahada hayat bulacak. Taraftarların kendi imza hareketlerinden ilham alan dijital sanat üretmelerine olanak tanıyacak.

Kişiselleştirilmiş dinamik sanat eserinde, bir gol sevinci veya becerilerini sergilemenin ötesinde, favori takımların renk şeması yer alıyor. Dijital sanat, hatıra olarak e-postayla gönderilecek. Taraftarlar ayrıca, türünün tek örneği bir NFT olarak basılan dijital sanatı almayı da seçebilecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner