Yükleniyor...

Fırtına Bitti! Bitcoin Madencilik Zorluğunda Artış Bekleniyor

Bitcoin madencileri, bu hafta sonu zorluk derecesinde büyük bir artışa hazırlanıyor.

Firtina Bitti Bitcoin Madencilik Zorlugunda Artis Bekleniyor

Bitcoin madencileri, bu hafta sonu zorluk derecesinde büyük bir artışa hazırlanıyor.

Aralık ayının sonlarında ABD’de yaşanan kar fırtınası, kutup patlaması, rüzgar ve yoğun karla birlikte elektrik hatlarını parçalayan ve sıcaklıkları tehlikeli derecede düşürerek birçok kişinin ölümüne yol açtı. Kış fırtınası nedeniyle bu tatil hafta sonunda ülke çapında binlerce ev ve işyeri elektriksiz kaldı. Tüm bunlarla birlikte Bitcoin madencileri üzerinde ciddi bir etki yaratarak birçoğunun kapanmasına neden oldu. Fırtınanın ardından madencilik zorluğunda bir yükseliş yaşanması bekleniyor.

Bitcoin Madenciliği Zorluğu Tavan Yapmak Üzere

BTC.com, Bitrawr, Luxor ve Braiins‘in tahminlerine göre artış yüzde 10 civarında olabilir. Rakamlar şimdi ile Pazar günü arasında değişebilir, ancak tahminler keskin bir artışa işaret ediyor.

Son güncellemede, fiyat teşvikleri ya da şebeke operatörlerinin talepleri nedeniyle birçok madencinin güç kapatmasına neden olan bir kış fırtınasının ardından Bitcoin ağ hashrate’i, 276,40 EH/s’lik haftalık zirveden 170,60 EH/s’ye yüzde 38’lik geçici bir düşüşün ardından 241,29 EH/s’ye geri dönmüştü. Şimdi bu hashrate’in büyük bir kısmı, yeni konuşlandırılan ve daha verimli makinelerle birlikte tekrar çevrimiçi olmuş gibi görünüyor.

Bitcoin’in şu anda 20 bin doların üzerine çıkması ve kamu madencilerinin hisselerinin artmasıyla geçen hafta sektör için daha fazla yükseliş olsa da, hala zorlu bir ekonomi ile karşı karşıyalar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x