Yükleniyor...

FTX CEO’su, Sıkıntı Yaşayan Kripto Madencilerini Satın Alabileceğini Söyledi

FTX CEO'su Sam-Bankman Fried, kripto sektöründeki sıkıntıların azaltılması için kripto madencilerini satın alabileceğini söyledi.

sam bankman

FTX CEO’su Sam-Bankman Fried, kripto sektöründeki sıkıntıların azaltılması için kripto madencilerini satın alabileceğini söyledi.

Bloomberg’e konuşan Fried, kripto endüstrisindeki kötü etkiyi önlemek için kripto madencilerinin satın alınmasına açık olduğunu dile getirdi.

“Madencilik endüstrisini düşündüğümüzde, madencilik teçhizatlarıyla borçları teminat altına alanlar olduğu gibi, sektördeki kötü etkinin yayılmasında da rol oynuyorlar.

Bizim için gerçekten zorlayıcı bir fırsat gelebilir ve bu olasılığı göz ardı etmek istemiyorum”

CoinDesk’in verilerine göre özel ve halka açık olan kripto madencileri, Kuzey Amerika’daki devasa tesislerin inşaatını finanse etmek için 2 milyar ile 4 milyar dolar arasında borçlarını artırmalarının ardından temerrütlerle karşı karşıya.

FTX bugün yaptığı açıklamada, BlockFi’a 400 milyon dolarlık kredi sağlamak ve 240 milyon dolara kadar satın almak için BlockFi ile anlaştığını duyurdu.

Halka açık madencilik şirketlerinin birçoğunun hisseleri bugüne kadar %75’in üzerinde değer kaybetti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner