Yükleniyor...

FTX, İflas Süreci Olarak Varlıklarını İncelemeye Başladı

Yeni bir CEO atanan ve yapılanma sürecine giren FTX, iflas sürecinin bir parçası olarak varlıklarını incelemeye başladı.

FTX Iflas Sureci Olarak Varliklarini Incelemeye Basladi

Yeni bir CEO atanan ve yapılanma sürecine giren FTX, iflas sürecinin bir parçası olarak varlıklarını incelemeye başladı.

Kripto para borsası FTX, iflas bildirisinin ardından yapılanmaya girdi. Eski CEO Sam Bankman-Fried’ın (SBF), istifasını bildirmesinin ardından öncelikle yönetim kadrosu değişti. Bir zamanlar, yaklaşık 36 milyar dolarlık bir değere ulaşan FTX borsasının iflası sıkı işliyor. Yeni CEO John J Ray, tüm süreci çözmek için yoğum mesai harcadığını belirtti. Şirket son olarak, iflas sürecinin bir parçası olarak tüm varlıklarını incelemeye başladı.

FTX, Varlık İnceleme Mesaisine Başladı

Kripto para borsası FTX, alacaklılara ödeme yapmak ve belirli ticari çıkarları yeniden belirlemek için varlık incelemeye başladı.

Şirket, New York merkezli yatırım bankası ve finansal hizmetler şirketi Perella Weinberg Partners LP (PWP) ile süreci yönetiyor. PWP, kripto para borsasının Bölüm 11 iflas koruma işlemlerinin bir parçası oldu.

FTX şirketi yaptığı açıklamada, PWP sözleşmesinin mahkeme onayından geçtiğini belirtti. PWP işlem onayı, FTX borçluları olarak kabul edilen 101 farklı şirketin varlık incelemesini gerçekleştirecek. Bu varlık incelemeleri sonucunda, yeniden düzenleme ve satış olanakları doğacak.

Ayrıca yeni CEO John J Ray, varlık incelemelerinin hafta başından beri devam ettiğini dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner